BMC kraluje v Coloradu, Kreuziger lepší než lídři týmu

19. 8. 2015, 09:40

Tým BMC zatím jasně vládne závodu USA Pro Challenge v Coloradu. Po vítězi první etapy Tayloru Phineyem ovládl druhé dějství s cílem na kopci v nadmořské výšce 3289 metrů další Američan z BMC Brent Bookwalter, který etapu vyhrál s náskokem 6 vteřin před australským kolegou Rohanem Dennisem.

Vítěz etapy a nový lídr závodu Brent Bookwalter.

Z dvojice českých cyklistů, kteří v Coloradu startují, byl podle očekávání lepší Roman Kreuziger, který obsadil 23. místo se ztrátou 1:22 min. a byl druhým nejlepším závodníkem týmu Tinkoff-Saxo za Piresem (19.). Oba předem proklamovaní lídři Chris Anker Sörensen a Ivan Rovnyj dojeli až za Kreuzigerem s větší ztrátou. Druhý Čech Daniel Turek (Cycling Academy) obsadil 39. příčku se ztrátou přes 4 minuty.

Nový lídr závodu Bookwalter atakoval z vedoucí skupinky asi 300 metrů před cílem, když tempo dlouho udával Dennis. Pak se oba zvedli a v samém závěru měl více sil Američan, který už v minulých dnech ukázal formu na závodě Kolem Utahu, kde skončil celkově třetí. Nyní slavil první triumf od února 2013, kdy vyhrál etapu Kolem Kataru.

„V první chvíli jsem si ani nebyl jistý vítězstvím, protože před námi jel v úniku Nate Brown a poslední informaci jsme měli asi kilometr a půl před cílem, že je minutu před námi. Snažil jsem se jet cílový kopec co nejlíp a držet se Rohanova zadního kola. Rozjel to skvěle. Nějakých 500 metrů před cílem jsem chytil druhý dech a byl jsem schopen ještě nastoupit,“ popsal vítěz etapy a nový lídr.

„Je skvělé, že máme prvního a druhého. Pro mě je to docela překvapení. Já jel ten kopec dobře od začátku, ale myslel jsem, že až lidi začnou v závěru nastupovat, tak s těmi nejlepšími nevydržím,“ přiznal Rohan Dennis.