SuperCycling.cz

Bitva vrchařů v Baskicku. Jedou i Kreuziger a Cink

3. 4. 2017, 06:35

Excelentní vrchaři kalibru Alberta Contadora, Alejandra Valverdeho, Simona Yatese, Romaina Bardeta či Rigoberta Urána by se měli rvát o celkové prvenství na závodě Kolem Baskicka, jehož 57. ročník startuje dnes.

jaubertonapais

Pojedou ho i dva Češi: Roman Kreuziger (Orica-Scott) a poprvé v kariéře Ondřej Cink (Bahrain Merida).

Závod začíná v Pamploně a končí v sobotu časovkou jednotlivců na 27 km v Eibaru. Na 160 cyklistů čeká celkem 828 kilometrů a 19 kopců, královská etapa je na programu v pátek. První dvě etapy jsou spíše pro sprintery.

„Je to jeden z nejtěžších týdenních závodů. Jede se po úzkých cestách, jsou tam prudké kopce. Závod bývá hodně rychlý a dost nervózní,“ tvrdí sportovní ředitel stáje Bahrain Merida Philippe Mauduit.

Lídrem jeho týmu bude Ion Izaguirre, který má jako Bask velkou chuť uspět. „Vloni jsem v Baskicku kvůli nemoci nemohl startovat, takže teď mám dvojnásobnou motivaci. Chci být co nejvýše v celkovém pořadí a vyhrát etapu,“ řekl Izagirre, jemuž by v těžkých etapách měli být nejvíce k ruce Ondřej Cink a Giovanni Visconti.

cink na vascooo

Roman Kreuziger si jako generálku v sobotu střihl jednorázovku GP Miguel Indurain. Závod vyhrál jeho kolega z Oriky Simon Yates, který bude lídrem australské formace i v Baskicku.

Kreuziger se v sobotu ukázal v úniku osmičlenné skupiny. „Movistar nás sjel někdy na 135. kilometru, Yatesovi jsem zůstal k ruce ještě nějakých 20 kilometrů, ale pak přišel prudký kopec a už jsem nebyl schopen s těmi nejlepšími vydržet. Ale pro tým to dopadlo výborně a já jsem taky spokojen. Chtěl jsem si hrábnout na dno, abych se nachystal na Baskicko,“ prozradil.

Mezi velké favority patří čtyřnásobný vítěz závodu z let 2008, 2009, 2014 a 2016 Alberto Contador. Letos už byl na etapácích třikrát druhý (Andalusie, Pařéž-Nice, Katalánsko) a teď by rád zabojoval o vítězství.

Startovní listinu najdete ZDE, přehlede etap ZDE. Přímé přenosy vysílá Eurosport.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.