SuperCycling.cz

Betancur si podmanil Paříž-Nice, Štybar přišel poslední den o bednu

27. 3. 2014, 22:19

Čtyřiadvacetiletý Kolumbijec Carlos Betancur ovládl 72. ročník závodu Paříž-Nice. Pro cyklistu stáje AG2R šlo o největší úspěch kariéry. Skvělé výkony předváděl i jediný Čech na startu Zdeněk Štybar, který se v průběhu závodu vyprofiloval v lídra týmu Omega Pharma-Quick Step. 

Ještě před poslední etapou figuroval na skvělém třetím místě, ale v ní na největší soupeře ztratil a propadl se na 15. příčku. Za Betancurem zaostal v celkovém pořadí pouze o 1:33 min.

„Věděl jsem, že to nebude v poslední náročné etapě s pěti kopci snadné udržet. Ale věřil jsem si. Na závěrečný kopec Col d´Éze dlouhý 4,5 kilometru jsem najel z třetí pozice, bohužel jsem odpadl 500 metrů pod vrcholem a už nebyla šance to dojet. Je to strašné zklamání,“ říkal Štybar, který skončil na skvělém třetím místě v 6. etapě hned za Betancurem a úřadujícím mistrem světa Costou. „Mrzí mě, že jsem to nedotáhl do konce, ale určitě jsem se zase hodně naučil,“ dodal Štybar.

paris.nice 5

Zdeněk Štybar (vpravo) bojoval jako lev.

Betancur se stal prvním Kolumbijcem, který Paříž-Nice vyhrál. „Je to skvělý pocit vyhrát takhle velký závod a ukázat světu, že je kolumbijská cyklistika zase zpátky,“ přiznal. „Mým dosavadním nejlepším výsledkem bylo páté místo na loňském Giru, ale tohle je víc. Letos jsem začal závodit o něco dříve a zdá se, že se mi to vyplácí. Před klasikami mi takový úspěch dodá sebevědomí,“ řekl Betancur.

paris nice 6

Závodník francouzského týmu vyhrál Paříž-Nice poprvé po 23 letech. „Je to obrovský úspěch. Ukázali jsme, že se s námi musí počítat. Betancur předvedl výborné výkony. Je teprve na začátku své skvělé kariéry a má předpoklady jednou vyhrávat Grand Tours,“ uvedl manažer týmu AG2R Vincent Lavenu.

paris nice 8

Jedna etapa končila na motoristickém okruhu v Magny-Cours. Prvenství slavil Degenkolb.

Druhou příčku vybojoval portugalský mistr světa z Lampre-Merida Rui Costa. Ale nadšený z toho nebyl. „Čekal jsem vítězství, jenže mi zase uteklo,“ řekl Costa, který už byl předtím třetí na etapáku Kolem Algarve. 

Konečné pořadí:

1. Carlos Betancur (Kol./AG2R) 35:11:45 hod.

2. Rui Costa (Port./Lampre) +14 s

3. Arthur Vichot (Fr./FDJ) +20

4. José Joaquin Rojas (Šp./Movistar) +21

5. Jakob Fuglsgang (Dán./Astana) +29

6. Cyril Gautier (Fr./Europcar) +31

...

15. Zdeněk Štybar (ČR/Omega Pharma-Quick Step) +1:33 min.

Kompletní výsledky ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.