SuperCycling.cz

Bárta v časovce desátý, titul má Campenaerts

3. 8. 2017, 23:05

Jan Bárta obsadil desáté místo v časovce na mistrovství Evropy v dánském Herningu, druhý Čech Josef Černý skončil 26. Titul evropského šampióna získal Belgičan Victor Campenaerts.

belgickejsampiommm

Bárta se netajil tím, že by rád zabojoval o co nejlepší výsledek, mnozí v něm viděli adepta na některou z medailí. Na prvních mezičasech ztrácel na pódiové umístění jen několik málo sekund, postupně ale začala ztráta narůstat a v cíli byl klasifikován jako desátý.

„Dnes jsem tam už víc nechat nemohl. Od mistráku jsem skoro nezávodil, až teď v neděli, takže mi závodní tempo trochu chybí. Rychleji už to prostě nešlo,“ řekl Bárta pro web Českého svazu cyklistiky.

Novým mistrem Evropy je 25letý Belgičan Victor Campenaerts z týmu LottoNL-Jumbo. Druhý skončil na 46 km dlouhé trati o pouhé dvě vteřiny polský favorit Maciej Bodnar, třetí Ir Ryan Mullen.

„Od začátku jsem se cítil hodně dobře a byl jsem schopen vystupňovat tempo. Je to velký úspěch a jsem rád, že mám dres mistra Evropy, když jsem o ten belgický přišel kvůli pádu,“ řekl vítěz, který vyhrál ME v časovce už před čtyřmi lety, tehdy ovšem v kategorii U23.

Tu dnes v Herningu ovládl Dán Kasper Asgreen. Čech Nicolas Pietrula za nepříznivého počasí obsadil až 25. místo. Mistryní Evropy v kategorii žen je Holanďanka Ellen van Dijková.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.