Astana válí, Hirt se v horách drží s největšími esy

17. 4. 2018, 21:55

Astana má v posledních dnech fantastickou bilanci. Po nedělním triumfu Michaela Valgrena na Amstelu vyhrál v pondělí úvodní etapu Tour of the Alps Španěl Pello Bilbao, dnes se radoval v královské etapě z vítězství Kolumbijec Miguel Ángel López.

hirtalpeshor

Nás může těšit, že si v obou těžkých etapách závodu, který se do roku 2016 jezdil jako Giro del Trentino, vedl výborně týmový kolega vítězů Jan Hirt. Český cyklista skončil v pondělní etapě 13. se ztrátou 14 vteřin na vítěze. Měl stejný odstup jako např. López nebo Fabio Aru.

V úterní etapě s cílem na vrcholu Alpe di Pampeago v nadmořské výšce 1750 m s celkovým převýšením 2900 m dojel sedmý se ztrátou 20 sekund na Lópeze. Skvěle si vedl i lídr CCC Sprandi Polkowice Michal Schlegel, jenž skončil 13. s mankem 49 vteřin.

„Dvě etapy, dvě vítězství. Není to rozhodně špatné,“ napsal Hirt pod fotky ze závodu na svůj Instagram. Tour of the Alpes, kde je zatím průběžně sedmý, je pro něj generálkou na Giro d´Italia. Tam bude dvorním domestikem lídra Astany Lópeze v nejtěžších horských etapách.

Absolvoval dvě soustředění na sopce Teide na Tenerife a je vidět, že má skvělou fazónu. Letos má na kontě méně závodních dní, jel jen závody Kolem Ománu a Kolem Katalánska. Po Tour des Alpes, kde jsou na programu ještě tři etapy, ho čeká krátká pauza a po ní už vytoužené Giro, Hirtův první velký cíl sezóny.