SuperCycling.cz

Aru vyhrál pro Scarponiho, Bora má tři tituly

26. 6. 2017, 22:03

Spoustu zajímavých momentů přinesly víkendové národní šampionáty v různých zemích světa. Kromě česko-slovenského společného klání v Žiaru nad Hronom, které skončilo tituly Zdeňka Štybara a Juraje Sagana, se zraky fanoušků upínaly zejména do zemí cyklistických velmocí.

arukmistraku

V Itálii se poprvé v kariéře radoval z titulu Fabio Aru, který do cíle přijel sám s náskokem 40 vteřin před Diegem Ulissim. Lídr Astany věnoval své zlato bývalému týmovému kolegovi Michele Scarponimu, který tragicky zahynul letos v dubnu po srážce s kamiónem.

Aru závod dokonce absolvoval v dresu Scarponiho a když po 261 kilometrech a úspěšném útoku v cílovém kopci projížděl cílem, jeho gesto k nebi hovořilo za vše.

mistraruu

„Když jsme spolu byli letos na tréninkovém kempu v Sierra Nevadě, vyměnili jsme si si Michelem dresy, protože já měl velikost XS a chtěl jsem zkusit jeho S. Do této doby jsem o tom nikomu neříkal. Když jsem se po té tragédii Micheleho vrátil do závodů (na Dauphiné - pozn. aut.), jezdil jsem celou dobu v jeho dresu. Rád bych ho věnoval jeho ženě a dětem jako památku. Tady je,“ řekl těsně po vyhlášení dojatý Aru, který bude lídrem Astany na Tour.

Ve Španělsku slavil titul Jesus Herrada z Movistaru před stájovým kolegou Alejandrem Valverdem. Herrada se stal mistrem Španělska už podruhé v kariéře, na nejvyšší stupeň vystoupil znovu po 4 letech. Stejně jako Aru ukáže mistrovský dres už na Tour.

herada vyhrava

„Alejandro pro mě odvedl skvělou práci. Když jsme odjeli, byl s námi schopen udržet kontakt jen Ion (Izagirre). Alejandro jel tempo a na mně už bylo jen, abych dobře zaspurtoval,“ prozradil Herrada. Pro Movistar jde o osmý titul ze silničního závodu v řadě.

Hned tři tituly v silničních závodech slavil německý tým Bora-Hansgrohe. Kromě J. Sagana triumfoval v Německu Marcus Burghardt a v Rakousku Gregor Mühlberger. K tomu ještě dva časovkářské tituly díky Honzovi Bártovi a Lotyši Saramotinsovi.

Cummings má double

Double vybojoval ve Velké Británii 36letý Steve Cummings ze stáje Dimension Data, když po časovce vyhrál na ostrově Man i silniční závod. To se před ním naposledy povedlo Davidu Millarovi v roce 2007.

kamingspamings

Přitom se do závodů vrátil teprve před pár dny poté, co musel po pádu odstoupit začátkem dubna z etap Kolem Bakicka. Zlomil si klíční kost, lopatku a měl poraněný hrudník.

„Asi na mě bylo vidět, jak moc mi chybělo závodění. Jsem zpátky a ty zranění můžu hodit za hlavu. Je krásné vyhrát oba závody a teď bych rád tu formu ukázal i na Tour,“ uvedl Cummings.

Šampionáty elitních zemí

Silniční závody

Česko: Štybar, Černý, Vakoč

SR: J. Sagan, P. Sagan, Baška

Itálie: 1. Aru, 2. Ulissi, 3. Nocentini

Španělsko: Herrada, Valverde, I. Izagirre

Belgie: Naesen, Vanmarcke, Stuyven

Nizozemsko: Sinkeldam, Wippert, Groenewegen  

Francie: Démare, Bouhanni, Leveau

Německo: Burghardt, Buchmann, Degenkolb

Švýcarsko: Dilier, Küng, Frankiny

Rakousko: Mühlberger, Pöstlberger, Gogl

Polsko: Kurek, Rutkiewicz, Piaskowy

V. Británie: Cummings, Lawless, Bibby

Slovinsko: Mezgec, Bole, Mohoric

Lucembursko: Jungels, Kirsch, Gastauer

Rusko: Porsev, Nyč, Šilov

Norsko: Tiller, Byström, Överland

 

Časovky

Česko: Bárta

SR: Čanecký

Itálie: Moscon

Španělsko: Castroviejo

Německo: Martin

Nizozemsko: Dumoulin

Belgie: Lampaert

V. Británie: Cummings

Rakousko: Preidler

Francie: Latour

Norsko: Bopasson Hagen

Polsko: Kwiatkowski

Rusko: Zakarin

Slovinsko: Polanc

Švýcarsko: Küng

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.