SuperCycling.cz

Ani Sagan, ani Viviani. První velký triumf pro CCC

16. 1. 2019, 07:02

Tým CCC slaví první velké vítězství ve WorldTour. Postaral se o něj úřadující novozélandský mistr v časovce Patrick Bevin, když ve spurtu ovládl druhou etapu závodu Santos Tour Down Under v Austrálii a nechal za sebou všechna sprinterská esa kalibru Petera Sagana, Elii Vivianiho či Caleba Ewana.

bevinslavi

Bevin dokázal využít zredukovaného pelotonu, jehož část na posledním kilometru zastavil hromadný pád. Závěrečný spurt se tak týkal asi dvaceti lidí a v něm všechny zaskočil Bevin v oranžovém dresu CCC.

„Takový finiš mi vyhovoval a navíc jsem měl hodně dobré nohy,“ popsal vítěz, jenž dokázal zachytit dřívější atak Luise Leona Sáncheze z Astany a nikdo se přes něj už nedostal. „Trochu jsem se za Sánchezem vyvezl a vyšlo to dokonale,“ jásal nový lídr závodu.

„Naštěstí jsem se vyhnul tomu pádu, jen mě tam někdo lehce trefil. V závěru mi hodně pomohl týmový kolega Fran Ventoso a pak už to bylo jen na mně,“ dodal Bevin po svém největším vítězství kariéry.

Kvůli velkému vedru (teploty se držely i kolem čtyřicítky) byla etapa zkrácena o 30 km na 122 km. A cyklisté to přivítali i kvůli tomu, že museli zvládnout i jedno stoupání druhé kategorie a vůbec se pohybovali v daleko členitějším terénu než v úvodní etapě, kterou ve spurtu vyhrál Viviani.

„I když došlo v závěru k pádu, tak si myslím, že spurt v úvodní etapě byl nebezpečnější. Dnes to bylo v závěru lehce do kopce a bylo to jen o nohách. Bevin byl nejsilnější a vyhrál docela snadno,“ řekl Peter Sagan. „Já jsem tu hlavně kvůli tomu, abych se rozjel, ale rád bych jednu etapu vyhrál. Když to vyjde, bude to fajn, když ne, není to tragédie,“ prozradil.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.