SuperCycling.cz

Tafi šokuje: chce v 52 letech znovu na Roubaix!

19. 10. 2018, 13:17

Býval excelentním klasikářem, vyhrál Flandry i Roubaix. Někdejší italský profesionál Andrea Tafi (52), jenž spojil své nejlepší roky s tehdejším gigantem Mapei, chce ještě jednou v kariéře absolvovat Paříž-Roubaix! Ne však hobby závod, ale klasické Peklo severu po boku nejlepších profesionálů!

fafi1

Tafi vyhrál Roubaix v roce 1999. A po dvaceti letech spřádá plány na návrat. Kariéru ukončil v roce 2005, ale na kole nikdy jezdit nepřestal a podle vlastních slov má formu na to, aby závod důstojně zvládl.

Teď je ve fázi, kdy kontaktuje týmy, v jejichž dresu by mohl svůj sen zrealizovat. „Možná je to pro někoho nemožné, abych po dvaceti letech na Roubaix startoval, ale chci to zkusit,“ prohlásil Tafi.

„Roubaix jsem jel třináctkrát. Byl jsem první, druhý i třetí a vždycky jsem dokončil. Dokázal jsem v tomhle závodě maximum,“ ohlížel se za minulostí.

„Cyklistika se v posledních 20 letech hodně změnila, ale já bych to rád dokázal znovu: se všemi novými technologiemi a znalostmi. Jsem člověk, který rád přijímá výzvy, tak proč bych to nezkusil?,“ uvedl Tafi.

K tomu, aby mohl startovat s profesionály, musí mít v nějakém týmu platný kontrakt. Pokud by se mu jeho sen podařilo naplnit, chce o tom natočit dokument.

fafi12

Logicky prý nejednal s týmy z WorldTour, ale štěstí zkoušel ve stájích z nižších divizí z Itálie a Belgie, které mají šanci na Roubaix startovat. „Nějaké kontakty proběhly, ale ještě nemám nic konkrétního. Nikdo se tomu nesmál, brali to vážně,“ řekl italský mistr z roku 1998.

Rozhodně si nemyslí, že by Roubaix bylo nad jeho síly, přestože mu je 52. „Pořád mám stejné myšlení a tah, jaký jsem měl před dvaceti lety. Nechci z toho udělat jen show pro lidi, ale pokud to vyjde, dám do toho 110 procent. Kondici mám dobrou, ročně najezdím pořád 18-19 tisíc kilometrů a vážím 79-80 kilo. Mistrovský dres z roku 1998 mi pořád je dobře. A rád bych tuto Mission Impossible zrealizoval,“ dodal Tafi.

Nejstarším vítězem Roubaix je Francouz Gilbert Duclos-Lassalle, jenž slavil prvenství v roce 1993 a bylo mu 38. Australan Matthew Hayman vyhrál závod v roce 2016 v sedmatřiceti.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.