Guardini vyhrál v Ománu první etapu

17. 2. 2015, 14:39

Ital Andrea Guardini vybojoval své první vítězství v sezóně. Cyklista Astany ovládl ve spurtu úvodní etapu závodu Kolem Ománu a oblékl dres lídra. Oba Češi, Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo) a Leopold König (Sky) přijeli těsně za sebou uprostřed pelotonu v čase vítěze na 63. resp. 65. místě.

Andrea Guardini se raduje z vítězství.

Druhou příčku v etapě do Al Wutayyah vybojoval Belgičan Tom Boonen (Etixx - Quick Step), třetí byl ve spurtu do kopce Ital Matteo Pelucchi (IAM Cycling). Slovenský rychlík Peter Sagan z Tinkoff-Saxo obsadil po 161 kilometrech sedmé místo.

Nejdřív to vypadalo, že spurt vyhraje Boonen, pro něhož v závěru odvedl skvělou práci stájový kolega Trentin. Ten ho dovezl vpředu asi na dvoustovku a vypadalo to, že Belgičan vedení udrží až na pásku. Jenže Guardini v sobě našel poslední zbytky sil a před Boonena se dokázal dostat.

„Foukal silný vítr proti, spurtovalo se do kopce, a proto bylo lepší začít ten sprint trochu zezadu. Pak jsem se pověsil za Boonena a do posledních 100 metrů jsem dal úplně všechno. Vítězství v etapě a dres lídra, to je něco úžasného,“ řekl Guardini.

Krátce po startu se zrodil únik, v němž byli Jeff van Meiraeghe (Topsport Vlaanderen), Patrick Konrad (Bora-Argon 18), Johann van Zyl (MTN-Qhubeka) a Simone Andreetta (Bardiani-CSF).

Před druhou prémií nastoupil van Zyl, který nakonec zůstal vpředu sám, zbylá trojice své snažení vzdala. Ale peloton náskok jediného uprchlíka kontroloval. Měl k dobru přes 2 minuty, ale 20 km před cílem Jihoafričana dojeli.

oman 1

V samém závěru slavila Astana díky Guardinimu, ale dres lídra může hned zítra ztratit. Na konci 2. etapy totiž na peloton čekají dva krátké kopce a z toho druhého je sjezd do cíle. Dají se tudíž čekat změny v pořadí.