SuperCycling.cz

Anacona slaví životní triumf, poslední etapa pro Bennetta

4. 2. 2019, 06:54

Kolumbijský domestik Movistaru Winner Anacona vybojoval největší vítězství kariéry. Bylo teprve třetí, protože vítězství zrovna nemá v popisu práce. Ale díky triumfu v královské etapě bezpečně udržel vedení a vyhrál celkově závod Vuelta a San Juan v Argentině.

tejksitall

Poslední etapu na okruzích na 141 km ovládl ve spurtu Ir Sam Bennett z BORA-Hansgrohe, jejíž závodníci byli dominantní. Třetí byl Erik Baška, pátý Peter Sagan.

Anacona vyhrál vůbec poprvé celkovou klasifikaci etapového závodu. Druhý skončil Francouz Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step), třetí španělský veterán s kolumbijským pasem Oscar Sevilla (Meddelín).

„Je to nádherný pocit. Pro mě je každé vítězství svátek,“ přiznal Anacona. „Vyhrál jsem první etapový závod v kariéře a doufám, že nebyl poslední. Je to velký den, děkuji za něj všem kolegům z týmu. Tenhle úspěch stavím na stejnou úroveň, jako etapové vítězství na Vueltě 2014. Vuelta je Grand Tour, ale tohle zase celkové vítězství a byla tu taky řada skvělých závodníků. Doufám, že mi to dodá hodně sebevědomí do sezóny,“ řekl Anacona.

jest kvinrovi

Pro Movistar dopadl závod v Argentině výborně. Kromě vítězství Anacony byl Ekvádorec Richard Carapaz šestý a další Kolumbijec Nairo Quintana osmý.

„Moje role v Movistaru je daná. Už když jsem tam šel, bylo jasné, že mým hlavním úkolem bude starat se o hvězdy. Ale taky vím, že někdy je prostor pro to, aby se i domestik sám zviditelnil. Když ta šance přijde, musíte ji chytit,“ dodal Anacona, účastník osmi Grand Tours.

Skvělý návrat Vakoče

Jediný Čech ve startovní listině Petr Vakoč dokončil 37. ročník závodu Vuelta a San Juan na 102. místě, ale o to v jeho případě vůbec nešlo. Vždyť to byl pro cyklistu stáje Deceuninck-Quick Step první start po 16 měsících. A zvládl to výborně.

Pomáhal kolegům z týmu, Alaphilippe skončil celkově druhý, mladý Belgičan Remco Evenepoel devátý a navíc ovládl soutěž o nejlepšího mladého závodníka. Kolumbijský sprinter Alvaro Hodeg byl dvakrát na pódiu, v poslední etapě skončil druhý.

„Je neskutečné být zase zpátky a jsem překvapen, jak dobře to šlo. Dokázal jsem se vrátit a odvést práci pro moje kolegy. Děkuju všem za podporu během uplynulých dvanácti měsíců. Bez vás bych to nedokázal,“ řekl Petr, který celou loňskou sezónu musel vynechat kvůli těžkému zranění a dlouhé rekonvalescenci po lednovém zranění na soustředění v JAR.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.