SuperCycling.cz

Kaňkovský vyhrál Visegrádskou 4 v Polsku!

28. 4. 2019, 22:11

Alois Kaňkovský z týmu Elkov Author si tento týden dospurtoval již pro druhé vítězství, když v polské Sobotce ovládl první závod série Visegrádské 4 zařazený do druhé kategorie UCI.

jzabojza

Závod byl situován na obtížný okruh o délce přes 17 km, který museli cyklisté absolvovat devětkrát. Hned od začátku se začalo závodit hodně zostra a v druhém kole se na čele vyselektovala skupina zhruba dvaceti jezdců se zastoupením týmu Elkov Author.

Náročný okruh, který měl v první polovině těžké stoupání a v té druhé byl překážkou především silný protivítr, však nedal skupině v úniku příliš velké šance, a tak se ve čtvrtém kole opět spojila s pelotonem.

Všechny další okruhy měly prakticky stejný průběh. V úvodním kopci se startovní pole natáhlo a rozpojilo a v následujícím sjezdu a jízdě protivětru se vše opět spojilo. Závod se snažili rozhodnout tři kola před cíle závodníci polského Wibatechu, ale Elkov Author dokázal situaci pohlídat a udržet kompaktní peloton až do cíle.

V něm došlo na hromadný spurt, ve kterém nenašel konkurenci Alois Kaňkovský, který si dojel pro své druhé letošní vítězství v UCI závodech.

„Dnes to hodně bolelo, ale věděl jsem, že nohy jsou na tom dobře. Okruh byl náročný a to, že jsem mohl vyhrát, je zásluhou zbytku týmu, který mi v dnešních podmínkách neskutečně pomohl. Opět jsme ukázali skvělou týmovou spolupráci,“ pochvaloval si po dojezdu do cíle pomoc od svých týmových kolegů Alois Kaňkovský.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.