SuperCycling.cz

Kaňkovský se Sisrem znovu excelovali v Polsku!

2. 5. 2019, 22:14

Alois Kaňkovský a František Sisr z týmu Elkov Author pokračovali na závodech v Polsku ve vynikajících výkonech. Poté, co včera skončili na 1. a 3. místě na Memorialu Andrzeje Trochanowskiego obsadili první a druhou pozici na čtvrtečním Memorialu Romana Sieminskiego. Kaňkovský vyhrál tento závod potřetí v řadě!

SetWidth680-zastopolskoooo

U Varšavy teploty nepřesahovaly deset stupňů a velmi silný vítr znepříjemňoval jezdcům po celou dobu závod. Už v prvním z devíti okruhů se peloton nadělil a na čelo se dostalo 30 závodníků včetně všech jezdců Elkov Author. Z úniku se poté odpojila ještě pětice jezdců, kde byli čtyři polští závodníci a Michael Kukrle.

Tato pětice vytvořila až pětiminutový náskok, ale silný vítr a aktivita skupiny za nimi, která rozjížděla terezíny, nedala úniku šanci. Každé kolo poté ze znovu spojené skupiny odpadlo několik závodníků a do cíle nakonec mířila skupina 15 jezdců. V tu chvíli tam byl Elkov Author v pěti lidech a mohl pohodlně připravit spurt pro Kaňkovského a Sisra.

„Díky větru a zimě byl závod poměrně těžký, ale zdejší prostředí je pro nás známé, takže jsme tu situaci nepodcenili. Vyhrál jsem třetí letošní závod v Polsku v řadě a potřetí i závod samotný, takže jsem maximálně spokojený,“ uvedl Kaňkovský.

„Kluci nás skvěle dovezli do spurtu a potom jsme si to pohlídali. Jsem rád, že vyhrál Alois a mohl tak zkompletovat hattrick i na tomto závodě,“ doplnil druhý František Sisr. V první desítce skončil navíc ještě na 7. místě Dominik Neuman.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.