SuperCycling.cz

Kaňkovský počtvrté vyhrál Memorial Trochanowskiego

1. 5. 2019, 19:50

Ani letošní rok nenašel v polském Baboszewu Alois Kaňkovský přemožitele a už počtvrté ovládl Memoriál Andrzeje Trochanowskiego UCI 1.2, když se k němu na stupních vítězů navíc přidal i kolega z týmu Elkov Author František Sisr, který dokončil na 3. místě.

jzazasevyhravaa

Chvíli po startu závodu, který se jel na osmi 21 km dlouhých okruzích, se odpoutala skupina patnácti jezdců, kde byli z Elkov Author i uzdravený Karel Hník a Jakub Otruba.  Ve slunečném, ale větrném počasí si skupina na čele vytvořila drobný náskok, který se v druhém kole rozhodli zlikvidovat Kaňkovský a Sisr, jelikož věděli, že tento únik může být rozhodující.

Skupina na čele následně začala spolupracovat a s každým kolem se zvětšoval její náskok, až bylo jasné, že o vítězi se rozhodne právě z ní. V posledních dvou okruzích se o další atak pokusili polští závodníci, ale jezdci Elkov Author vše bez problému pokryli. Posledních dvanáct kilometrů jel navíc na čele Jakub Otruba tak vysoké tempo, že nedovolil nikomu ani se pokusit o nástup.

Závěrečný spurt si poté zkušeně pohlídal Alois Kaňkovský. „Ve druhém kole jsme usoudili, že pokud nedojedeme do skupiny na čele, tak nám to bude hodně líto, a proto jsme se pustili do práce a doskočili tam. Ukázalo se to jako velmi dobrý odhad a výsledek už to jen potvrdil. Jsem rád za své vítězství i za třetí místo Františka Sisra,“ řekl Kaňkovský. První desítku navíc uzavřel ještě Jakub Otruba. Tato trojice tak v dnešním závodě vyjela celkem 68 UCI bodů.

Hned zítra navíc bude usilovat Alois Kaňkovský o třetí vítězství v řadě na Memorialu Romana Sieminskiego UCI 1.2

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.