SuperCycling.cz

Kristoff vyhrál v Kataru další sprint, Sagan těsně druhý

11. 2. 2015, 17:44

Slovenský cyklista Peter Sagan zatím stále čeká na své první vítězství v dresu Tinkoff-Saxo. Ve 4. etapě Kolem Kataru vybojoval zatím své nejlepší umístění, skončil těsně druhý. Musel se ovšem sklonit před Alexanderem Kristoffem z Kaťuši. Nor ve službách ruského týmu slavil už své druhé prvenství v závodě.

Alexander Kristoff.

Alexander Kristoff.

„Dnes foukal opět silný vítr a tempo bylo dost pomalé kromě posledních kilometrů. Na konci byl každý čerstvý, takže sprint byl velmi chaotický. Bylo důležité vytvořit si co nejlepší pozici,“ říkal vítěz etapy Kristoff.

„Kluci z týmu odvedli skvělou práci. Dovezli mě na poslední kilometr na ideální pozici a já se při tom dlouhém sprintu snažil udržet Sagana za sebou. Jsem šťastný, že se to povedlo a mám druhé vítězství,“ dodal Nor z Kaťuši.

sprint 4 katar

Závěrečný spurt 4. etapy.

Vedení udržel Nizozemec Niki Terpstra (Etixx-Quick Step), ale druhý Polák Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxo) na něj ztrácí jen 6 vteřin. Teprstra totiž dnes přijel do cíle ve druhé skupince, která neudržela v závěru kontakt a ztratila 5 sekund.

terpstra a mekx

Lídr závodu Niki Terpstra s viceprezidentem týmu Etixx-Quick Step Eddy Merckxem.

V týmu Tinkoff-Saxo byli s druhým místem Sagana spokojeni. „Byl to skvělý den. Samozřejmě bychom byli radši, kdyby Sagan byl o půl metru vpředu a Bodnar získal třeba sedm vteřin k dobru na Terpstru, ale musíme zůstat na zemi. Peter ukázal, že je hodně rychlý a Bodnar získal nějaké vteřiny k dobru, což je pro nás povzbuzení před zítřejší důležitou etapou,“ uvedl sportovní ředitel Tinkoff-Saxo Tristan Hoffman.

bodnar ke kataru

Polák Maciej Bodnar.

Zatím hodně za očekáváním zůstává v hromadných dojezdech Němec Marcel Kittel (Giant-Alpecin). Vítěz čtyř etap z loňské Tour se v úvodu sezóny hledá a stejně jako na Tour Down Under má daleko do soubojů o čelní příčky.

„Pořád mám daleko do optimální kondice,“ přiznal. Po návratu z Austrálie byl lehce nachlazen z teplotního skoku a i kvůli sněhu v Německu měl jeho trénink k ideálu daleko. „Touhle dobou jsem chtěl být trochu jinde, ale nedá se nic dělat. Ještě mám dost času to dohnat,“ dodal německý sprinter.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.