SuperCycling.cz

Kristoff má formu, Sagan se po pádu a nemoci hledá

19. 2. 2015, 15:29

Norský cyklista Alexander Kristoff z týmu Kaťuša je hned na začátku sezóny ve výborné formě. Dnes ovládl ve spurtu 3. etapu Kolem Ománu před Andreou Guardinim (Astana) a Matteem Pelucchim (IAM Cycling). Pro Kristoffa jde už o čtvrté vítězství v roce 2015, protože vyhrál i tři etapy Kolem Kataru.

Vítěz etapy Alexander Kristoff.

Vítěz etapy Alexander Kristoff.

V celkovém pořadí se nic neměnilo. Dál vede Švýcar Fabian Cancellara (Trek Factory Racing). Z českých cyklistů skončil Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo) 41. a Leopold König (Sky) 63., oba přijeli ve stejném čase jako Kristoff. Roman je průběžně 30. (+56), Leo 46. (+1:25).

Do závěrečného spurtu se dnes vůbec nezapojil slovenský expres Peter Sagan, který projel cílem čtyřicátý o místo před svým stájovým kolegou Romanem Kreuzigerem. Peter se stále zotavuje z pádu, který utrpěl v Kataru, navíc byl ještě nemocen a tým na něj vůbec netlačí.

Přitom dojezdy do mírného kopce z prvních dvou dnů by jinak určitě byly Saganovou doménou. „Peter není spokojený s pátým místem, protože za normálních okolností by takovou etapu dokázal vyhrát. Myslím, že mu prospěje krátký odpočinek, aby nenaháněl vítězství za každou cenu a mohl se zotavit po pádu z Kataru. Máme velké plány v této sezóně, chceme vítězství, ale musíme Petera trochu zbavit tlaku, který má na svých bedrech,“ řekl po středeční 2. etapě sportovní ředitel Tinkoff-Saxo Sean Yates.

sasgana roman

Peter Sagan s Romanem Kreuzigerem.

Naopak norský spurtér Kristoff má fazónu jako hrom. „Tým mě po celý den skvěle chránil na větru. Na posledním kilometru jsem byl na ideální pozici. Vyvezl jsem se za Dannym van Poppelem a na poslední stovce jsem do toho dal všechno. Byl to perfektní sprint. Náš tým udělal v tomto směru velký progres, každý závod je krokem vpřed,“ jásal Kristoff.

Dnešek byl v Ománu pouze klidem před bouří, protože v pátek je na programu královská etapa s cílem na vrcholu Green Mountain. Cílové stoupání měří 5,7 km a má průměrný sklon 10,5%. Nejprudší pasáž má sklon 13,5%.

Profil páteční 4. etapy:

green m

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

  • Honza
    19. 2. 2015, 22:04 (před 6 roky)

    Já myslím, že tým i Petera v první řadě zajímají klasiky a k nim šteluje veškeré úsilí v první části sezóny. Do Tour je ještě daleko... Když byl Peter v Cannondale, taky neměl skoro žádný vlak a musel si to hlídat sám. Přesto dokázal vyhrávat. Myslím, že se od něj brzy dočkáme velkých věcí... A díky moc za příspěvky tady v komentářích u článků. Snad se to tu rozjede víc!

  • Radek Pokorný
    19. 2. 2015, 21:26 (před 6 roky)

    Jak řekl sportovní ředitel od Saxa, s Peterem máme velké plány. Jestli tím myslel Saganovu obhajobu zeleného trikotu na TdF, tak je to trochu nereálné. Velkým favoritem bude Cavendish s obrovskou podporou týmu a jejich prioritou. Navíc víme že Saxo jezdí TdF na celkové pořadí a zapojí do toho celý tým, spurtérské vláčky pro Sagana určitě nebude pořádat (osobně si je ani od Saxa nedokážu představit). Ale Peter je samostatná jednotka, tak si to bude muset zase odzávodit sám a body sbírat umí. Budu mu fandit