SuperCycling.cz

Kristoff je k neudržení: letos má už sedm vítězství

1. 4. 2015, 21:07

Velkou hvězdou letošní sezóny je zatím Alexander Kristoff z týmu Kaťuša. Tenhle sedmadvacetiletý Nor má na kontě už sedm vítězství! Dnes slavil už druhý triumf v třídenním etapovém závodě De Panne-Koksijde. 

kristoff-de-pane-2-tape

V pondělí byl Kristoff ve skupince šesti uprchlíků, která přijela do cíle o půl minuty dříve a ve spurtu si vychutnal Belgičana Debusschereho, dnes ovládl sprint hlavního pole před Vivianim (Sky) a Archboldem (Bora-Argon 18).

„Musím poděkovat týmu. Dnes jsem se necítil tak silný, ale ke konci mě perfektně dovezli na pozici a já to znovu dokázal. V  technickém závěru jsem trošku ztratil Guarnieriho, ale vyvezl jsem se za zadním kolem Modola a šel jsem dopředu ve správnou chvíli. Zase jsem jel dlouho z první pozice, ale dokázal jsem to,“ řekl Kristoff. „Byl to docela těžký den a věděl jsem, že v závěru moc lidí nebude mít čerstvé nohy,“ dodal.

Vítězství Kristoffa v roce 2015

Kolem Kataru: 3 etapy

Kolem Ománu: 1 etapa

Paříž-Nice: 1 etapa

De Panne-Koksijde: 2 etapy

 

Další pódiová umístění

Kolem Kataru: 3. místo

Kuurne-Brusel-Kuurne: 2. místo

Milán-San Remo: 2. místo

V průběžném pořadí vede o 16 vteřin před Devolderem. Zítra je na programu nejprve krátká sprinterská etapa a odpoledne časovka na 14,2 km. Elitní časovkáři jako Wiggins či Durbridge ztrácejí 54 vteřin. „Zkusím to udržet, ale můj skutečný cíl je neděle,“ vzhlíží už k 99. ročníku Kolem Flander.

„Uvidíme, jak to dopadne, ale Alex je bojovník a dokáže zajet slušnou časovku. Jsem si jistý, že bude bojovat o každou vteřinu,“ prohlásil sportovní ředitel týmu Kaťuša Torsten Schmidt. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

  • Honza
    2. 4. 2015, 07:49 (před 6 roky)

    Asi měl volno, teď má jet s Petrem Vakočem Kolem Baskicka příští týden.

  • Radek Pokorný
    1. 4. 2015, 22:32 (před 6 roky)

    Nevíš Honzo proč nejezdí Tony Martin? Poslední dobou ho neregistruji.