SuperCycling.cz

Contador ukončil sezónu, Čínu zrušil i Valverde

7. 10. 2014, 09:46

Kvůli zranění kolene z pádu v závěru klasiky Kolem Lombardie ukončil Alberto Contador sezónu, i když měl původně v plánu ještě poslední závod WorldTour Kolem Pekingu (10.-14. 10.). Nakonec tam nejede ani další Španěl Alejandro Valverde, který má tak jisté prvenství ve světovém žebříčku.

Alberto Contador po svém triumfu na Vueltě.

Alberto Contador po svém triumfu na Vueltě.

„Letošní rok jsem nechtěl končit takhle, protože jsem měl nějaký plán a zase jsem ho musel zrušit,“ řekl Contador. Natloukl si stejné koleno, které si zranil na Tour de France. „Byl by příliš velký risk s tím jet. Chci odstartovat další sezónu v plné síle a Kolem Pekingu není zas tak důležitý závod, abych tam musel za každou cenu být,“ prohlásil lídr stáje Tinkoff-Saxo.

Poté, co v Lombardii vyšel naprázdno a Valverde bral 80 bodů za druhé místo, bylo skoro jisté, že o prvenství v žebříčku WorldTour přijde. Krajan z Movistaru teď vede o 66 bodů. „Tohle nebyla moje priorita. Myslím, že kromě smůly na Tour, kde to dopadlo úplně jinak, než jsem doufal, můžu být s rokem 2014 spokojen. Byla to jedna z nejtěžších sezón v mé kariéře, ale udělal jsem dobré výsledky,“ uvedl Contador.

valverde k clanku end

Alejandro Valverde, první muž žebříčku WorldTour.

V pondělí se zúčastnil prezentace Gira 2015 v Miláně. „Asi by s tím kolenem bylo lepší ležet doma na gauči a odpočívat, ale já chtěl na prezentaci být, protože mě Giro příští rok eminentně zajímá,“ dodal Španěl, který chce v roce 2015 absolvovat Giro i Tour.

Poté, co zrušil svůj start v Číně Contador, udělat to samé i Valverde, jehož v sestavě Movistaru nahradil Capecchi. Původně tam chtěl jet jen kvůli tomu, aby uhájil prvenství ve WorldTour. Bronzový medailista z MS v Ponferradě tak bude první ve světovém žebříčku už potřetí v kariéře (předtím v letech 2006 a 2008).

Žebříček WorldTour k 6.10. ZDE:

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.