SuperCycling.cz

Contador to zkusil na Frooma, König desátý v etapě

12. 6. 2014, 17:58

Mělo to být jaké si varování ve stylu: jsem tady a musíš si na mě dát zatraceně velký pozor. Alberto Contador hodil na Dauphiné rukavici Chrisi Froomovi nečekaným atakem v 5. etapě. Sice to nakonec nedopadlo a družina Sky Contadora dojela, ale svůj efekt to určitě mělo.

„Albertův atak byl trochu překvapivý pro fanoušky, soupeře i pro nás. Ale bylo to hezké překvapení a dobré znamení jeho formy. A v neposlední řadě zkouška na Frooma a jeho tým,“ uvedl sportovní ředitel Contadorovy stáje Tinkoff-Saxo Philippe Mauduit.

Španěl to zkusil necelých 30 km před cílem a ve sjezdu z vrcholu Pass de la Morte získal cenné vteřiny. Nakonec jich bylo 50, ale po 20 minutách ho dojeli. „Když odjel, dostal nás pod tlak,“ přiznal bez vytáček lídr závodu Froome. „Ale mám tady skvělý tým a kluci odvedli fantastickou práci. Je mi jasné, že nás čeká po oba víkendové dny v horách tvrdá práce,“ dodal britský závodník.

zlutej frum

Chris Froome dál drží žlutý trikot.

„Já ten atak neplánoval,“ prozradil Contador. „Vyplynulo to ze situace. Peloton jel v tu chvíli pomalu, tak jsem poslal dopředu Paulinha a pak jsem nastoupil i já. Mohl jsem si to dovolit, protože na mě není žádný tlak, abych tenhle závod vyhrál. Věděl jsem ale, že bude těžké to udržet, když byl závěr po rovině. Jediná šance byla, že bych se dotáhl na lidi z úniku, ale byli dost daleko. Sám jsem neměl šanci dojet do cíle,“ řekl Španěl.

Těší se na víkendové etapy v horách, ale jde do nich s naprostým klidem. „Uvidíme. Budu se snažit zajet co nejlíp. Zatím tu byl nejsilnější Froome, ale do víkendu se může spousta věcí změnit. Každopádně můj cíl není tady, ale přijde až za tři týdny,“ uvedl Contador směrem k blížící se Tour.

conta dauphi 6 1

Contador je očividně v pohodě. Dnes si otestoval Frooma.

Etapu nakonec vyhrál Slovinec Špilak a pro stáj Kaťuša získal na Dauphiné druhé vítězství ve dvou dnech. Ve středu se radoval jeho ruský týmový kolega Trofimov. A stejně jako on se vyhrál i Špilak po úniku. Ze skupiny uprchlíků atakoval 20 kilometrů před cílem a náskok uhájil. Jeho kolegy z úniku pohltila skupina favoritů a z ní vybojoval druhé místo Kelderman, jenž nastoupil s Britem Yatesem a na Frooma a spol. najeli tři vteřiny. Díky bonifikaci za druhé místo už se Kelderman dotáhl na Contadora, oba na Frooma ztrácejí 12 vteřin.

Desátý skončil český lídr německé formace NetApp-Endura Leopold König a polepšil si na průběžnou 14. příčku. Na Frooma ztrácí 1:44 min.

 

Výsledky 5. etapy ZDE

 

Průběžné pořadí ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.