SuperCycling.cz

Contador si dá před Girem čtyřicet dní bez závodu

26. 2. 2015, 10:59

Dva etapové závody, Tirreno-Adriatico a Kolem Katalánska, pojede v rámci přípravy na Giro d´Italia Alberto Contador. Španělský cyklista stáje Tinkoff-Saxo, který se letos absolvuje double v podobě Gira a Tour, si pak dá před první Grand Tour sezóny 40denní pauzu bez závodů a vyplní ji dlouhým tréninkovým kempem.

Alberto Contador a Chris Froome.

Alberto Contador a Chris Froome.

Tirreno se uskuteční od 11. do 17. března, Katalánsko od 23. do 29. března. A dalším závodem Contadora bude až Giro, které startuje v San Remu 9. května.

Contador přiznává, že by mu více seděl profil Paříž-Nice než Tirrena, ale rozhodnutí o programu měnit nebude. „Letošní Tirreno mi možná bude vyhovovat méně, protože hory nejsou tak těžké a jet tam na celkové vítězství pro mě bude daleko složitější. Na Katalánsku není časovka a ani ty horské dojezdy nejsou tak náročné. Přesto jsem rád, že právě tyhle dva závody pojedu, protože mi dodají rychlost, kterou jen z tréninku nedostanu,“ řekl Contador.

contador action anda 2

Hned po skončení Katalánska si dá krátké volno a pak začne dlouhý kemp s lidmi, kteří by ho v sestavě Tinkoff-Saxo měli doprovázet na Giru. Ten samý model chce zvolit během 33denní pauzy mezi Girem a Tour.

Contador absolvoval premiéru v sezóně na závodě Kolem Andalusie, kde skončil celkově druhý o pouhé dvě vteřiny za Froomem. „Takhle dobrý výsledek jsem opravdu nečekal, jsem maximálně spokojený,“ přiznal 32letý cyklista. „Jsem přesně tam, kde jsem chtěl být,“ dodal.

Už dříve vyhlásil, že se letos pokusí vyhrát na Giru i Tour de France, ale zatím odmítá spekulace, zda by nejel ještě Vueltu. „Ne. Udělal jsem nějaké rozhodnutí, a i když jsem nad Vueltou přemýšlel, pojedu na Giro a Tour. A dobře vím, že je strašně těžké bojovat na obou těchto závodech v jednom roce o vítězství. O Vueltě jsme se vůbec nebavili, sezóna je postavena na Giru a Tour,“ prozradil.

Co se týče dlouhodobých plánů, vyloučil účast na letošním mistrovství světa v Richmondu, ale zřejmě by ho lákal olympijský závod v Riu v roce 2016. Tedy v roce, po němž zřejmě svou kariéru zakončí, jak již dříve avizoval, neboť chce odejít na vrcholu.

Po sezóně mu končí smlouva v Tinkoff-Saxo a na téma své budoucnosti zatím nechce příliš hovořit. I když by měl rád jasno co nejdřív. „Je to rozhodnutí, které bych rád udělal před Girem. Ať zůstanu tady, nebo půjdu jinam, ten tým musí být nějak organizovaný. A někdy v srpnu bude někdo těžko kvůli mně přeorganizovávat celý tým,“ uvedl Contador s tím, že nejpravděpodobnější je setrvání v barvách Tinkoff-Saxo.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

 • Honza
  26. 2. 2015, 23:00 (před 6 roky)

  Podle mě by největšími konkurenty měli být Aru, Urán a Porte, uvidíme, co Leo, jak to budou mít rozdělené.

 • Radek Pokorný
  26. 2. 2015, 14:17 (před 6 roky)

  Časovka by mohla být rozhodující na Giru, jsem chtěl napsat. A má vůbec Contador na Giru nějakou konkurenci? No, stát se to může, záleží na vývoji závodu, ale těžko ho někdo porazí. :-) Tak co, fandové cyklistiky, přidá se někdo do diskuze? Nic na tom není říci svůj názor :-)

 • Radek Pokorný
  26. 2. 2015, 12:01 (před 6 roky)

  Tak na Giro se letos obvzlášť ťeším, už jen z důvodu že ho pojede nově i Leopold na vysoké cíle a Contador je taky můj oblíbený. Jen škoda že ho nepojede už žádná další megahvězda. Kdo další z lídrů tam ale bude nechme se překvapit. Trochu mě však překvapuje ta extra dlouhá časovka a vzhledem k ní se asi bude nasazovat. Mohla by být rozhodující na Gira.