SuperCycling.cz

Contador cítí formu, ale Dauphiné vyhrát nepotřebuje

8. 6. 2014, 09:13

Generálkou pro Alberta Contadora na Tour de France bude dnes startující etapový závod Critérium du Dauphiné. Střetne se v něm se svými největšími rivaly na Tour Froomem a Nibalim. Španěl z týmu Tinkoff-Saxo cítí dobrou formu, přesto si nedal za cíl závod vyhrát. „Je to důležitý závod, ale pořád jde jen o přípravu,“ řekl Contador na tiskové konferenci před startem závodu. Z jeho odpovědí jsme pro vás vytvořili následující rozhovor.

Alberto Contador má před startem Dauphiné dobrou náladu.

Alberto Contador má před startem Dauphiné dobrou náladu.

Jak se cítíte?

V uplynulých týdnech jsem pracoval tvrdě, ale jde o první závod po pauze. Forma by měla gradovat později, protože Tour se bude rozhodovat až v posledním týdnu. Neříkám, že teď jsem na tom špatně, ale nemám to nastavené tak, že bych musel vyhrát.

Můžete prozradit, jak jste trénoval?

Po závodě Kolem Baskicka jsem si naordinoval volno, protože letošní sezóna bude vzhledem ke startu na Vueltě i mistrovství světa dlouhá. Pauzu jsem potřeboval. Pak jsem znovu začal s tréninkem. Dávky se postupně zvyšovaly, finální přípravu jsem absolvoval na Teide na Kanárských ostrovech.

training TT

Při projíždění časovky na Dauphiné.

Považujete Froomeho za největšího soupeře na Tour?

Poslední dva roky jel vždy výborně a pro mě je to pořád favorit číslo jedna, vždyť je to obhájce vítězství. Ale já budu mít obrovskou motivaci a pokusím se ho porazit.

Pokud vás Froome porazí na Dauphiné, co to udělá s vaší psychikou?

Je jasné, že pokud chcete uspět na Tour, musíte být už na Dauphiné v dobré formě. Ale druhá věc je, jestli musíte Dauphiné vyhrát nebo ne. Já ho zatím nevyhrál nikdy. Pokud by se to teď podařilo, asi bych začal přemýšlet, jestli mám ještě na Tour prostor na zlepšení. Jak už jsem řekl, vítězství pro mě není prioritou.

s de jomghem

S trenérem Stevenem De Jonghem.

Letos na Tour jede i Nibali a i on má velké plány. Jak vidíte jeho jako soupeře?

S tak výborným závodníkem, jakým je, musíte počítat vždycky a všude. Taky se chystal na Teide a jsem si jistý, že bude na Tour výborně připraven. I on bude velkým soupeřem a počítám ho mezi favority.

Překvapilo vás, že Sky nenominuje na Tour Wigginse?

Neříkám ani ano ani ne. Každý tým má nějaký plán, se kterým do závodu jde. A skupinu závodníků, kteří jsou pro úspěch v danou chvíli nejlepší. Wiggins ukázal skvělou formu, to je bez debat. Ale pokud pojede na Vueltu, bude mít Sky větší šance na úspěch i tam.

Česká účast na Dauphiné

 

Zdeněk Štybar (Omega Pharma-Quick Step)

 

Leopold König, Jan Bárta, František Paďour (vš. NetApp-Endura)

 

Startovní listina závodu ZDE

 

Rozpis jednotlivých etap ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.