SuperCycling.cz

Contador byl v časovce lepší než Froome a vede

18. 2. 2015, 21:17

Alberto Contador oblékl hned v první den dres lídra závodu Kolem Andalusie ve Španělsku. Na závodníky čekaly dvě krátké etapy, jednou z nich byla časovka na 8,2 km. V ní skončil Contador čtvrtý a o osm vteřin porazil svého velkého rivala Chrise Frooma.

alberto-anda-1-tapa

Dopolední etapu na 118 km vyhrál Nizozemec Pim Ligthart (Lotto-Soudal), časovku pak Španěl Javi Moreno z Movistaru. Ale v součtu obou etap z toho vyšel nejlépe Contador. „Celkově to byl hodně dobrý den. Ne jen kvůli výsledku, který mě samozřejmě potěšil, ale hlavně kvůli pocitům a formě,“ prohlásil lídr stáje Tinkoff-Saxo Contador.

Vedení v celkové klasifikaci je příjemné, ale nic to neznamená. Do jedné minuty je tady srovnaná spousta závodníků a ještě máme před sebou mnoho těžkých kilometrů,“ přiznal Contador.

Dopolední etapu poznamenal hromadný pád asi 5 km před cílem, do něhož se zapletlo téměř 40 lidí, ještě před tím došlo k pádu ve sjezdu. Peloton se díky kolizím rozdělil, chaosu nejlépe využil Ligthart a slavil nečekaný triumf. V pádech se ocitli mj. F. Schleck, Mollema, Ten Dam, van den Broeck, Lobato nebo Kelderman. Fränk Schleck později ze závodu odstoupil.

„Měl jsem štěstí, že jsem se vyhnul pádům. Byla to velmi nebezpečná situace. Jel jsem asi na šesté pozici ve skupině a kousek za mnou to spadlo, snad jen o čtyři pozice,“ prozradil Contador.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.