SuperCycling.cz

Alaphilippe vyhrál i časovku a vede, Evenepoel třetí

30. 1. 2019, 07:15

Francouz Julian Alaphilippe z týmu Deceuninck – Quick-Step se na závodě Vuelta a San Juan v Argentině radoval po triumfu v úterní etapě z dalšího vítězství. Vyhrál totiž časovku na 12 km v Pocitu a oblékl po ní dres lídra.

alasremkemnabedn

Jeho 19letý stájový kolega Remco Evenepoel, jeden z největších talentů světové cyklistiky za poslední roky, skončil při své premiéře na velkém mužském závodě třetí, když za druhým Italem Valeriem Contim zaostal o pár desetin. Petr Vakoč obsadil v časovce 32. místo s mankem 1:15 min. na Alaphilippa.

alajedetenTTT

Ten vyhrál rozdílem třídy, druhému v pořadí nadělil na krátké trase 12 sekund, což se úplně nečekalo. „Měl jsem dokonalé informace od Remca, který jel přede mnou. To mi hodně pomohlo. Šel jsem do časovky velmi motivovaný, ale vítězství mě překvapilo,“ prozradil Alaphilippe po 20. profesionálním vítězství.

I když má teď dres lídra, zůstává realistou. „Čeká nás tady ještě těžká etapa s dojezdem na kopec Alto de Colorado, kde řada vrchařů určitě něco zkusí. To bude z pohledu celkového pořadí klíčový den. Já půjdu den ode dne, bez velkého tlaku, stejně jako dosud,“ přiznal.

alajelidreemmmm

Mladík Evenepoel ukázal světu, že se s ním musí počítat už v tomto věku. Nakonec je úřadujícím mistrem světa i Evropy jak v časovce, tak v silničním závodě. V celkovém pořadí se posunul na čtvrtou příčku a dál vede soutěž o nejlepšího mladého závodníka.

remekjedeTTT

Nikdy není brzy na velká vítězství, může být jen pozdě,“ řekl sebevědomý belgický závodník. „Jsem rád, že vyhrál Julian, ale mrzí mě, že jsem jen o setiny přišel o druhé místo. Jel jsem celou časovku hodně silově, i když to bylo na větru. Na konci už jsem neměl tolik sil. Ale jsem tu hlavně kvůli zkušenostem a každý takový moment mě může posunout,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.