SuperCycling.cz

Alaphilippe úřaduje v Baskicku: vyhrál i napodruhé

3. 4. 2018, 22:18

Tým Quick-Step Floors je i v sezóně 2018 k neudržení. Na kontě má k dnešnímu datu úctyhodných 23 vítězství (9 ve WorldTour). Po nedělním triumfu Nikiho Terpstry na Flandrech se o další dvě prvenství postaral hned v úvodních dvou etapách Kolem Baskicka Julian Alaphilippe.

filipspurtujeee

Tenhle pětadvacetiletý Francouz ovládl dnes i druhou etapu, kterou jel ve žlutém dresu lídra. Rozhodnutí přinesl závěr, kde na závodníky čekal 3,3 km dlouhý kopec s průměrným sklonem 8,1 % a pak ještě krátká prudká stěna a technický dojezd ve městě.

Z pelotonu se v delším stoupání oddělila čtveřice, v níž byli kromě Alaphilippa i Gorka Izagirre (Bahrain-Merida), Mikel Landa (Movistar) a Primož Roglič (LottoNL-Jumbo). Nakonec došlo na spurt tohoto kvarteta, tedy hlavně na souboj Alaphilippa s Rogličem. Dva Španělé totiž zrovna velcí sprinteři nejsou. Šlo o reprízu z pondělka a i dnes měl více sil Francouz z Quick-Stepu.

„Je to bláznivé,“ kroutil hlavou Alaphilippe. „Já už by nadšen z toho prvního vítězství. Vyhrát v dresu lídra hned další etapu, to je neskutečné,“ říkal dojatý vítěz, který si upevnil celkové vedení.

filipbednnna

 „Etapa byla náročná od startu kvůli větru. Ale já mohl spoléhat na skvělou pomoc celého týmu. Velkou roli při mém prvenství sehrál Enric Mas. Co se týče samotného finále, vůbec jsem ho neznal. Ale zůstával jsem v klidu a věřil jsem ve svoje nohy. Mám nějaké vteřiny k dobru v pořadí, ale cíle jsou pořád stejné. Beru to den po dni a uvidíme, na co to bude stačit,“ řekl Alaphilippe.

K obdivuhodné týmové bilanci podotkl: „Máme fantastickou sérii úspěchů, vyhráváme všude. A každé další vítězství nám dodává ještě větší sebevědomí. My jsme tady začali skvěle, máme dvě prvenství ve dvou dnech, ale ještě tím nechceme skončit,“ prozradil.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.