SuperCycling.cz

Alaphilippe boří mýty. Ve spurtu vyhrál San Remo

24. 3. 2019, 11:55

Julian Alaphilippe platil za specialistu na ardenské klasiky. Postupně se začal profilovat i jako výborný vrchař na etapových závodech a dnes už je to komplexní cyklista, který v pelotonu moc nevidíte. Dokáže už totiž vyhrávat i závody ze spurtu, jako v sobotu úvodní Monument sezóny Milán-San Remo!

alaremo191

V dojezdu desetičlenné skupiny favoritů měl cyklista stáje Deceuninck-Quick Step nejvíce sil a spurt z čelní pozice dotáhl do vítězného konce. Druhý skončil Oliver Naesen (AG2R), třetí Michal Kwiatkowski (Team Sky) a čtvrtý Peter Sagan (Bora-Hansgrohe).

„Nedokážu si vysvětlit, co jsem dokázal,“ jásal 26letý Francouz krátce po dojezd na Via Roma. „Ale hned musím dodat, že to všechno vyšlo jen díky fantastické práci týmu. Kluci byli prostě skvělí,“ chválil kolegy.

Dobře věděl, proč. Když se lámal na Poggiu odehrál klíčový atak, dokonalou práci tam odváděli hlavně Zdeněk Štybar a Philippe Gilbert. Oba byli neskuteční a do kopce tahali početnou první skupinu. A dělali velkou selekci. Před nimi to pro změnu táhl Yves Lampaert.

alarem192

V Quick-Stepu už tou dobou věděli, že Elia Viviani v té skupině visí úplně vzadu, proto vsadili vše na jednu kartu jménem Alaphilippe. A to bylo nakonec trumfové eso.

Alaphilippe atakoval na posledním kilometru Poggia. Za ním se vydali Sagan, Valverde, Kwiatkowski, Naesen, Trentin či skvěle jedoucí cyklokrosař-silničář van Aert. Do té skupiny se pak dotáhli ještě Nibali, Mohorič nebo Clarke. Nakonec došlo na spurt, kde měl po 300 kilometrech nejvíce sil Alaphilippe.

Jeho kolegové projeli cílem stylově - Štybar, Viviani, Gilbert a Lampaert se chytli za ruce a cílem projeli společně s rukama nad hlavou. Všichni ztratili minutu a půl, ale to vůbec nebylo podstatné. Nejdůležitější bylo vítězství pro „Wolfpack“. A v roce 2019 mělo pořadové číslo 19. Pro Alaphilippa jde o sedmý triumf v sezóně!

stybyjedehell9

„Když kluci udělali selekci na Poggiu, věděl jsem, že to pak musím zkusit. Byla to poslední příležitost. Ve sjezdu dolů jsem se snažil v rámci možností trochu pošetřit síly. Když nastoupil 600 metrů před cílem Mohoric, řekl jsem si, že není na co čekat. Teď nebo nikdy, blesklo mi hlavou. Je to neuvěřitelné,“ popisoval dojatý vítěz po největším triumfu kariéry.

Roman Kreuziger (Dimension Data) dokončil závod na 40. místě se ztrátou 27 sekund. „Jeli jsme dobře, ale prokaučovali jsme situaci v závěru. Na Poggio jsme najeli vzadu, a když se to dělilo, tak jsme tam nebyli. A to nás stálo umístění,“ přiznal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.