SuperCycling.cz

Malori králem prologu, Češi se srovnali za sebou

11. 3. 2015, 18:31

Italský excelentní časovkář Adriano Malori z Movistaru ovládl prolog závodu Tirreno-Adriatico na 5,4 km v Lido di Camaiore, když o vteřinu porazil Švýcara Fabiana Cancellaru (Trek).

Adriano Malori

Adriano Malori

Trojice českých cyklistů se seřadila téměř za sebou. Zdeněk Štybar (Etixx-Quick Step) skončil 43., Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo) 45. a Leopold König (Sky) 46. První dva jmenovaní ztratili na vítěze 14 vteřin, König 15.

Jak si vedli největší favorité závodu? Rigoberto Urán (Etixx-Quick Step) byl 19. (+10 s), Vincenzo Nibali (Astana) 21. (+11), Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) 67. (+19), Nairo Quintana (Movistar) 81. (+21).

Malori před rokem na Tirrenu vyhrál závěrečnou časovku, když porazil Cancellaru, Wigginse i Martina, letos slavil na stejném závodě vítězství v prologu. Proletěl ho průměrnou rychlostí přes 53 km/hod.

malori jede

Malori na trati prologu.

„Jsem strašně šťastný. Tohle je jedno z těch vítězství, o kterém jsem snil,“ přiznal Malori. „Prolog byl docela technický a já cítil velkou sílu. Když jsem na takovéto trati, kde je téměř nepřemožitelný, porazil Cancellaru, je to fantastické. Chystal jsem se na tuhle časovku hodně, měl jsem nastudovaný každý metr. A úsilí se vyplatilo,“ uvedl vítězný Ital z Movistaru.

Zítra obleče do rovinaté 1. etapy modrý dres lídra. „To bude obrovský zážitek. Tirreno je pro mě velmi důležitý závod a tyhle chvíle si budu pamatovat navždy. Rád bych 'maglia azzurra' udržel co nejdéle, ale prioritou je úspěch našeho lídra Naira (Quintany) v celkovém pořadí. Budeme se ho snažit co nejvíc chránit,“ prozradil Malori.

Matthews novým lídrem

Na závodě Paříž-Nice měnil žlutý dres lídra po 3. etapě majitele. Ve spurtu ji vyhrál Australan Michael Matthews (Orica-GreenEDGE) a díky bonifikaci se dostal v celkovém pořadí o vteřinu před Poláka Michala Kwiatkowského (Etixx-Quick Step).

„Tým zaslouží obrovskou pochvalu, kluci odvedli fantastickou práci. Já musel jet až posledních 200 metrů a to byla možná už ta nejlehčí část. Předvedli výkon jako z učebnice. Pracovali přesně tak, jak jsme si řekli na mítinku před etapou. Na posledních čtyřech kilometrech jsme jednoznačně dominovali a ukázali svou sílu,“ řekl Matthews.

Už zítra je však na programu těžká etapa s desetikilometrovým stoupáním do cíle a je téměř jisté, že dres lídra opět bude měnit majitele.

ccccc

¨

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.