Ťoupalík zářil v Norsku, slavil životní vítězství

19. 8. 2018, 07:33

V cyklokrosu už patří mezi elitu, na silnici je v celosvětovém měřítku zatím spíše učněm. Jenže Adam Ťoupalík tohle v sobotu vyvrátil. Táborský závodník z týmu Corendon-Circus vyhrál z úniku 3. etapu závodu Arctic Race of Norway, když díky drtivému ataku v závěru udržel náskok několika metrů před pelotonem!

adamzvedaruce

Hlavní pole přivedl co cíle etapy dlouhé 194 km Ťoupalíkův stájový kolega Mathieu van der Poel a i on zvedal ruce nad hlavu na počet svého českého stájového kolegy.

„Je to moje největší vítězství,“ řekl Adam, který figuroval v úniku dne. Osmičlenná skupina dobře spolupracovala, ale náskok se v závěru tenčil - 16 km před cílem to byla necelá minuta. Vedoucí skupina se rozdělila, na čele zůstala trojice, v níž byl Ťoupalík, Nizozemec Le Bon a Američan Carpenter. Peloton se sice blížil, ale v posledním krátkém kopci před páskou zaútočil Ťoupalík a mírný náskok udržel.

adamjede v uniku

„Na posledním kilometru jsem se pořád ohlížel dozadu a sledoval, kde je peloton. Věděl jsem, že musím zaútočit a když jsem to zkusil, nikdo mě nechytil. Když jsem byl 50 metrů před cílem a ohlédl jsem se, už jsem věděl, že bych měl vyhrát,“ popisoval 22letý český hrdina, který bere závod v první řadě jako přípravu na cyklokrosovou sezónu.

„Mám z toho velikou radost a doufám, že to není moje poslední vítězství na silnici,“ dodal Ťoupalík, který v závodě hodně zviditelnil i dres české firmy Kalas. Spokojenost musela být na všech frontách...

adam to dokazal23

Letos bylo jeho nejlepším výsledkem na silnici 4. místo z mistrovství republiky, v pořadí kategorie U23 se navíc stal vicemistrem republiky. V květnu na etapovém závodě Boucles de la Mayenne ve Francii skončil celkově šestý.