SuperCycling.cz

A znovu Quick-Step! Znovu Holanďan! Ale Jakobsen!

4. 4. 2018, 22:54

Letos je to skoro pořád dokola. Další belgická klasika, tentokrát Scheldeprijs, další vítězství pro belgický tým Quick-Step Floors. A po triumfu na Flandrech vyhrál dokonce další Holanďan. Ovšem nebyl to zkušený Niki Terpstra, ale teprve 21letý benjamínek Fabio Jakobsen!

bbbjakob

Nizozemský neoprofesionál už v březnu vyhrál ve spurtu jednorázovku Nokere Koerse a dnes to zopakoval na jedné z nejstarších klasik: 106. ročníku Scheldeprijs. Ta navíc poprvé v historii startovala v Nizozemsku.

„Je to neskutečné. Takhle skvěle zaspurtovat a vyhrát. Veliký dík patří týmovým kolegům za fantastickou práci,“ jásal mladík, který porazil Pascala Ackermanna (Bora-hansgrohe), třetí byl Christopher Lawless (Team Sky). Pro Quick-Step jde v roce 2018 už o vítězství číslo 24.

Závod jel v rámci přípravy na Paříž-Roubaix i Zdeněk Štybar, jenž obsadil 35. místo se ztrátou 16 vteřin na vítězného stájového kolegu. Ale předtím odvedl skvělou práci, když s Iljo Keissem natáhli peloton a závěrečnou práci pro Jakobsena udělal Michael Morköv.

estjedenjakob

 

„Iljo a Zdeněk rozjeli pekelné tempo dva kilometry před cílem a mně pak stačilo sledovat zadní kolo Michaela do posledních 200 metrů,“ popsal Jakobsen.

„Je to největší vítězství mojí krátké kariéry. A dodá mi další motivaci v cestě k tomu, abych dál rostl a stal se jedním z nejlepších sprinterů světa. Rád bych jednou bojoval o vítězství v hromadných dojezdech etap na Grad Tours,“ prozradil Jakobsen.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.