SuperCycling.cz

A znovu Quick-Step, znovu Alaphilippe...

19. 3. 2019, 06:24

Belgická stáj Deceuninck-Quick Step vletěla do sezóny 2019 jako uragán a už má na kontě 18 vítězství. V tomto směru je ze všech týmů WorldTour lepší jen Astana, která má prvenství hned 19. O to poslední a překvapivé pro Quick-Step se v předposlední etapě Tirreno-Adriatico postaral - kdo jiný než Julian Alaphilippe.

alapalirybnikk

Tenhle Francouz má taky formu jak hrom, protože sám slavil už šesté letošní vítězství, z toho druhé na Tirrenu. Jenže zrovna v této etapě, kde se čekal hromadný dojezd a taky na něj došlo, se čekal spíš triumf Vivianiho, na něhož belgický tým jel.

Ten závěr byl podle jejich plánu. Richeze rozjížděl spurt, ale kromě Vivianiho tam byl na dobré pozici i Alaphilippe, který to zkusil a k úžasu všech vyhrál. Viviani byl třetí, Richeze pátý.

„Už během etapy mi Elia říkal, že ten sprint je dost těžký a že se tak dobře necítí. Takže jsem měl volnou ruku a zkusil to. Dnes už na každém bylo vidět, že je unavený. V tom závěru jsem byl najednou za zadním kolem Maxe, pak jsem začal sprintovat a bylo z toho nečekané vítězství,“ řekl Alaphilippe.

alatir6bedna

„Jsem neskutečně pyšný na celý tým za fantastickou práci. To vítězství je i jejich,“ dodal Francouz a chválil i Zdeňka Štybara, jenž přijel do cíle s mankem 50 sekund na 78. místě. Roman Kreuziger (Dimension Data) skončil 33. v čase vítěze.

„Máme za sebou fantastický týden a jsem šťastný, že jsem k tomu přispěl,“ uvedl francouzský tahoun Quick-Stepu.

Tirreno dnes končí časovkou jednotlivců na 10 km v San Benedetto del Tronto. Adam Yates má před druhým Primožem Rogličem náskok 25 sekund.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.