Yates ukázal sílu a je krůček od vítězství na Vueltě

14. 9. 2018, 21:32

Simon Yates zasadil svým soupeřům tvrdý direkt. V předposlední těžké etapě Vuelty s cílem na vrcholu průsmyku La Rabassa v Andoře skončil těsně druhý za Thibautem Pinotem, ale mohl zvedat ruce nad hlavu. Na své největší rivaly totiž získal velký náskok, a pokud zítra vyloženě nerupne, bude v neděli korunován celkovým vítězem.

onvedejejrtwsss

Lídr stáje Mitchelton-Scott atakoval v závěrečném stoupání už 10 km před cílem a roztrhal skupinu favoritů. Setřásl všechny kromě Pinota, jenž nakonec slavil druhé etapové vítězství na letošní Vueltě.

Ovšem jinak byl vítězem Yates. Na průběžně druhého Alejandra Valverdeho najel přes minutu a teď vede o 1:38 min. Třetí Nizozemec Steven Kruijswijk ztrácí skoro 2 minuty.

„Cítil jsem se dobře, tak jsem to zkusil,“ popisoval Yates svůj brzký atak. „Můj tým odvedl znovu skvělou práci a za závěr musím poděkovat i Pinotovi, který mi ve finále taky pomohl. Mohl jen sedět za mým zadním kolem a nespolupracovat. Klobouk dolů, na tyhle věci se dlouho nezapomíná,“ dodal Yates, který s Pinotem ani v závěru nebojoval a dopřál mu vítězství.

tennjejtsydvuuuuu

Vzhledem k tomu, co předvedl dnes, je velmi pravděpodobné, že by v sobotu rupnul podobně, jako to předvedl letos na Giru. Ale cyklisty nečeká nic lehkého: další horská etapa v Andoře s šesti vrchařskými prémiemi.

Maří necelých 100 km, ale nebude tam metr odpočinku. Hned od startu se jede do kopce. A cíl je na vrcholu Coll de la Gallina. „Dobře vím, že jeden slabý den může úplně všechno změnit, ale věřím, že znovu ukážeme sílu a dobře to zvládneme. Musím zůstat v klidu, protože nic není rozhodnuté,“ věděl lídr Vuelty.

Jan Hirt z Astany obsadil v páteční etapě 21. místo (+3:21) a průběžně mu patří 73. příčka.