SuperCycling.cz

Yates to dokázal, bude korunován králem Vuelty

15. 9. 2018, 21:34

Simon Yates zvládl i poslední těžký krok a teď už mu nic nestojí v cestě, aby byl v neděli korunován šampiónem 73. ročníku Vuelty. V dnešní náročné horské etapě v Andoře skončil třetí a své celkové vedení ještě navýšil.

yatesvyhrava-vueltuut

Po Froomovi a Thomasovi se stane třetím britským vítězem Grand Tour v roce 2018. „Jsem neskutečně dojatý a pyšný. Moc děkuji týmu za to, jak se o mě tři týdny staral. Pro Mitchelton-Scott je to první vítězství na Grand Tour, takže je to opravdu velká věc,“ přiznal dojatý Yates.

Etapu vyhrál k radosti domácí fanoušků Španěl Enric Mas (Quick-Step Floors), který v souboji vedoucí dvojice udolal na pásce Kolumbijce Miguela Ángela Lópeze z Astany. Yates přijel o 23 vteřin za nimi.

Mas i López se díky famóznímu výkonu v poslední těžké etapě posunuli na pódiová umístění v celkovém pořadí a vytlačili z nich Valverdeho s Kruijswijkem, kteří dnes na nejlepší nestačili.

„Věřil jsem si. V posledním kopci jsem ale už byl na svém limitu. López i Mas byli v tom finále neskuteční a já se snažil jet svým tempem. Dal jsem do toho všechno a naštěstí to stačilo,“ prohlásil 26letý Brit krátce po dojezdu na vrchol Coll de la Gallina.

mascopas

Jedním z hrdinů etapy byl i Enric Mas. O tomhle excelentním španělském vrchaři, jehož v roce 2016 měli v týmu nadějí Klein Constantia René Andrle s Pavlem Padrnosem, ještě určitě hodně uslyšíme. Alberto Contador o něm hovoří jako o budoucím španělském vítězi Grand Tours.

„Na tuhle etapu jsem hodně cílil. Minulý týden jsem se denně díval na video z roku 2012, kdy tady vyhrál Valverde. Věděl jsem, že musím sprintovat před poslední zatáčkou a jet naplno posledních 50 metrů,“ popsal 23letý španělský cyklista Quick-Stepu.

Jan Hirt skončil v etapě s 6 horskými prémiemi 95. se ztrátou přes 21 minut.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.