SuperCycling.cz

Yates si splnil sen. Vuelta je satisfakcí za Giro, přiznal

16. 9. 2018, 22:45

Simon Yates se stal v šestadvaceti letech poprvé vítězem Grand Tour. Britský závodník stáje Mitchelton-Scott ovládl 73. ročník Vuelty. Na pódium ho doprovodili Španěl Enric Mas (Quick-Step Floors) a Kolumbijec Miguel Ángel López z Astany. Poslední rovinatou etapu vyhrál ve spurtu Masův stájový kolega Elia Viviani. Jan Hirt obsadil při své premiéře na Vueltě konečné 74. místo.

podium-z-Vuelty-2018

Pro Yatese šlo o velkou satisfakci za Giro, kde 13 dní vedl, ale v královské etapě měl krizi a tři dny před koncem rupnul. „Je pravda, že jsem měl trochu nevyřízené účty a jsem rád, že na druhý pokus už to vyšlo. Je to velká satisfakce,“ prohlásil Yates.

„Snažil jsem s vzít z Gira ponaučení na Vueltě jsem byl víc v pohodě. A lépe jsem si rozvrhl síly, což bylo v posledním týdnu klíčové,“ uvedl šampión, který vybojoval historicky první vítězství na Grand Tour i pro australský tým Mitchelton-Scott.

„Jsou to neuvěřitelné pocity, skoro nemám slov. Ale už vím, že jsem schopen vyhrát i Grand Tour a doufám, že to nebylo poslední velké vítězství. Rád bych se od něj odrazil k dalším. Tohle jsou chvíle, které si budu pamatovat do konce života,“ řekl vítěz Vuelty.

„Byl po celé tři týdny neskuteně silný a je krásné ho vidět v rudém dresu šampióna,“ vysekl krajanovi poklonu vítěz Gira Chris Froome. Pro britskou cyklistiku šlo o fantastický rok, protože následně vyhrál Geraint Thomas Tour a teď Simon Yates Vueltu.

„Simon udělal letos velký progres, ale pořád se vyvíjí a může být ještě lepší. Na některých věcech musíme stále pracovat a jsme rádi, že to vnímá úplně stejně. Ale teď si všichni užíváme tohle velké vítězství,“ prohlásil sportovní ředitel týmu Julian Dean.

Pro Yatese letošní sezóna ještě nekončí. Spolu se svým dvojčetem Adamem totiž povede britský tým v silničním závodě na MS v Innsbrucku. Froome ani Thomas startovat nebudou, tak se Britové budou upínat k Yatesům. Otázkou je, kolik jim Vuelta vzala sil, ale řada dalších favoritů tam startovala také.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.