SuperCycling.cz

Trentin nemá ve spurtech konkurenci - vítězství č. 3

1. 9. 2017, 21:27

Matteo Trentin je králem hromadných dojezdů na letošní Vueltě. Osmadvacetiletý Ital ze stáje Quick-Step Floors suverénně ovládl spurt 13. etapy a slavil už třetí prvenství na španělské Grand Tour v tomto roce.

pinpinseraduje1

„Upřímně říkám, že to nebyl úplně finiš, který by mi vyhovoval. Bylo to těžší, než bylo uvedeno v itineráři. Ale kluci byli znovu jedineční. Kontrolovali únik, jeli tvrdé tempo a v závěru mi udělali skvělou pozici,“ popisoval Trentin, jenž má na kontě už šest etapových vítězství na Grand Tours.

„Když máte kolem sebe tak výborný tým, tak prostě musíte vyhrát. Jsem rád, že jsem tu skvělou práci kolegů dokončil,“ přiznal lídr sprinterské soutěže.

I díky jeho schopnostem slavil belgický tým už 15. vítězství na Grand Tour v roce 2017. Na Giru ovládl čtyři etapy Gaviria a jednu Jungels, na Tour byl pětkrát úspěšný Kittel a na Vueltě kromě tří vítězství Trentina dokázali vyhrát i Lampaert a Alaphilippe.

pinatym

„Přijel jsem na Vueltu dobře připraven, ale rozhodně jsem nepočítal s tak neuvěřitelnou šňůrou vítězství. Každý rok určitě nevidíte, že by nějaký tým vyhrál 15 etap na Grand Tours. To, co letos předvádíme, je neskutečné. A doufám, že jsme ještě neřekli poslední slovo, protože do konce Vuelty zbývá ještě dost etap,“ uvedl Trentin, který po sezóně míří do Oriky.

V čele celkového pořadí zůstal Chris Froome, dnešní etapa na pořadí podle očekávání nic nezměnila. Ale v sobotu se čeká bitva nejlepších vrchařů, protože etapa končí na vrcholu Sierra de la Pandera v nadmořské výšce 1830 metrů.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.