SuperCycling.cz

Skvělý Yates si vzal zpátky červený dres

9. 9. 2018, 12:06

Simon Yates z týmu Mitchelton-Scott si vzal na Vueltě zpátky červený dres lídra, který mu po 12. etapě vyfoukl díky úspěšnému úniku Jesus Herrada. Ovšem v sobotním brutálním dojezdu na prudkou stojku Les Praeres-Nava dominoval a znovu vede.

jejtstomazpatkyzas

V závěru prudkého stoupání měl nejvíce sil ze všech a do cíle přijel sám s mírným náskokem. O dvě vteřiny za ním dorazili Miguel Ángel López a Alejandro Valverde, čtvrtý Thibaut Pinot ztratil pět vteřin a pátý Nairo Quintana sedm.

„Ten útok jsem načasoval ideálně. Dokud se to trochu nenarovnalo, neotáčel jsem se dozadu. Věděl jsem, že mám pár metrů a chtěl jsem to dotáhnout,“ řekl Simon Yates.

„Myslím, že dnes už si ten červený dres za to, co jsem předvedl, zasloužím. Jsem šťastný, že to takhle vyšlo,“ přiznal britský závodník, který dres lídra poprvé oblékl po 9. etapě, kdy mu stačilo přijet na 9. místě za trojicí uprchlíků, kteří své snažení dotáhli až do cíle.

„Jel jsem si svoje tempo a myslím, že jsem skvěle rozvrhl síly. To rozhodlo. Ten cílový kopec jsem sice neznal, tak jsem se nenechal rozptylovat tím, jestli je prudší než v itineráři nebo ne. Soustředil jsem se jen sám na sebe,“ prozradil.

„Movistar tam měl tři lidi, já tam zůstal sám. Neříkám tím, že by tým odváděl špatnou práci, celý den jeli skvěle, jen jsem to v závěru mohl hůře všechno kontrolovat. Ale snažil jsem se zůstat klidný a vyplatilo se,“ uvedl staronový lídr, který vyhrál už čtvrtou etapu na Grand Tour v letošní sezóně (předtím 3x na Giru).

V červeném dresu jedoucí Jesus Herrada ztratil na 45. místě 9:16 min. a v průběžném pořadí je teď 17. Jan Hirt koupil ještě více, přes 14 minut.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.