Yates zajel skvěle a zvýšil náskok, vyhrál Dennis

11. 9. 2018, 18:35

Simon Yates zajel v rámci 16. etapy Vuelty jednu z nejlepších časovek kariéry a nadále drží červený dres lídra. Naopak ještě o 7 vteřin zvýšil náskok na druhého Alejandra Valverdeho z Movistaru. Britský lídr z týmu Mitchelton-Scott tak nyní vede o 33 sekund.

denisrovinatacasvuel

Na třetí místo průběžného pořadí se díky famózní časovce (5.) dostal Nizozemec Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo). O jednu příčku si po časovce pohoršil druhý z lídrů Movistaru, Kolumbijec Nairo Quintana, o dvě místa spadl jeho krajan Miguel Ángel López z Astany (6.).

Rovinatou časovku na 32 km suverénně vyhrál její velký favorit Rohan Dennis (BMC), jenž ovládl i úvodní prolog v Malaze. Trasu proletěl tenhle australský excelentní časovkář jako jediný rychlostním průměrem přes 50 km/h.

Druhý skončil jeho stájový kolega Joey Rosskopf, úřadující mistr USA v časovce, ale ztratil 50 vteřin. Třetí byl Španěl Jonathan Castroviejo ze Sky. Jan Hirt se šetřil na další těžké horské etapy, kde bude muset pracovat pro Lópeze a na 145. místě zaostal za vítězem o 6:31 min.

„Jsem rád, že jsem splnil svůj cíl a odstupuji z Vuelty, abych se stihl připravit na časovku na mistrovství světa. Doufám, že v sobě ještě nějaké síly najdu,“ prohlásil vítězný Rohan Dennis.