SuperCycling.cz

Seňor Valverde vyučoval: vítězství číslo 120!

27. 8. 2018, 06:16

Španěl Alejandro Valverde ukázal hned ve druhé etapě Vuelty, že přijel skvěle připraven. V dojezdu na kratší kopec Alto de Guadalhorce si vychutnal všechny soupeře včetně Poláka Michala Kwiatkowského ze Sky, jehož přespurtoval. Osmatřicetiletý borec z Movistaru slavil úctyhodné 120. vítězství kariéry a jubilejní 10. prvenství na Vueltě.

verdepedkwiatem

V závěru etapy nejdřív zaútočil Laurens De Plus z Quick-Stepu, ale mladému Belgičanovi nakonec vítězství souzeno nebylo. Dostali se přes něj Kwiatkowski s Valverdem. Španěl se na posledních metrech jako starý lišák vyvezl za zadním kolem polského šampióna a v pravý čas vyrazil. Mohl zvedat ruce nad hlavu, ale smutnit nemusel ani Kwiatkowski.

Skončil druhý stejně jako v úvodním prologu, ale po etapě oblékl červený dres lídra, protože vítěz úvodní etapy Rohan Dennis tempo s nejlepšími neudržel a skončil hluboko v poli poražených s mankem přes 13 minut.

Stejně jako jeho kolega z BMC Richie Porte, který potvrdil svá slova po prologu, že na Vueltu nepřijel v top formě a chce bojovat jen o etapu. Jediný Čech Jan Hirt (Astana) skončil na 131. místě (+10:54). Astanu ale spíš může mrzet ztráta 19 vteřin lídra Lópeze.

verde na bednvolta2

„Věděl jsem, že mám dobré nohy, takže to zas takové překvapení nebylo,“ přiznal Valverde. „Po Tour jsem se snažil co nejvíc odpočívat. Trénoval jsem hlavně po rovině doma v Murcii a snažil jsem se, abych se znovu dostal do formy směrem k Vueltě. Ukázalo se, že to není špatné,“ dodal závodník Movistaru.

„Tušil jsem, že Kwiatkowski bude na ten závěr největší soupeř, ale nemohl jsem jen čekat na sprint, protože byl před námi De Plus. Myslím, že jsem útok načasoval správně a Kwiatkowski musel vynaložit velké úsilí, aby se mě udržel,“ líčil Valverde.

Byl rád, že hned na úvod Vuelty vybojoval vítězství. „Tour mi nevyšla podle představ, neměl jsem tam nohy, jaké bych chtěl mít. Ale o to hladovější jsem přijel na Vueltu, kterou miluji. Giro je pěkné, Tour taky, ale Vuelta je můj závod. Chtěl jsem po dvou měsících čekání přidat nějaké vítězství a mám z něj velkou radost,“ prozradil Valverde.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.