SuperCycling.cz

Quick-Step má díky Vivianimu 60. vítězství

4. 9. 2018, 21:03

Ital Elia Viviani zvládl na jedničku spurt rovinaté úterní etapy Vuelty a ve své životní sezóně vybojoval 17. letošní prvenství. Pro belgickou stáj Quick-Step Floors šlo už o 60. vítězství v roce 2018.

vivizaaeee

„Čtyři etapy na Giru, teď dvě na Vueltě... Už teď mohu bezpečně říci, že je to neskutečná sezóna. Jsem v ideální fázi svojí kariéry, navíc ve fantastickém týmu. Snažím se každou šanci na vítězství využít,“ prohlásil 29letý Ital.

„Toto vítězství je pro všechny členy týmu. Kluci se pokaždé obětují pro mě a věří, že jsem schopen to vítězství vybojovat. Dnes to rozjeli tak skvěle, že mi stačilo začít sprintovat 150 metrů před cílem. Když má člověk nohy, tak se z toho nedá prohrát,“ dodal Viviani, jemuž v závěru nejvíc pomohli Michael Mörköv a Fabio Sabatini. Druhý skončil Peter Sagan (Bora-hansgrohe), třetí Giacomo Nizzolo (Trek-Segafredo).

vivisesamppp

„Byl to hodně rychlý sprint a to není úplně pro mě. Foukalo nám do zad a Elia je v takových spurtech daleko rychlejší než já,“ řekl Sagan, který po etapě oblékl zelený dres lídra bodovací soutěže.

Lídrem Vuelty zůstal Simon Yates, který vede o pouhou vteřinu před Alejandrem Valverdem. Oba přijeli do cíle v hlavním poli. Jan Hirt ztratil na 143. místě 22 vteřin.

Zítra je na programu už daleko těžší etapa. Na peloton čekají čtyři vrchařské prémie - tři třetí a jedna druhé kategorie.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.