SuperCycling.cz

Oba Yatesové spolu pojedou Vueltu

15. 8. 2018, 07:18

Dvojčata Adam a Simon Yatesové se nakonec společně představí v dresu stáje Mitchelton-Scott na Vueltě, která startuje 25. srpna v Malaze. I když to původně nebylo v plánu.

jejtsbradrs

Zatímco Simon, který jel Giro, měl Vueltu v dlouhodobých plánech jako jeden z velkých cílů, Adam původně se španělskou Grand Tour nepočítal, protože absolvoval Tour de France.

„Po Tour jsme se s Adamem bavili o dalším programu. Tour nedopadla tak, jak jsme všichni doufali, ale zase nám ukázala věci, na nichž je třeba pracovat. A dohodli jsme se, že to bude už na Vueltě,“ uvedl sportovní ředitel Julian Dean.

Simon letos na Giru zářil. Vyhrál tři etapy, dlouho vezl růžový dres lídra. Až krize v 18. etapě mu vzala naděje a nakonec skončil 22. „Chceme dál oba závodníky rozvíjet, proto jedou na Vueltu. Bude to pro ně další zkušenost z Grand Tour a chceme vyzkoušet nějaké další věci,“ dodal Dean.

sajmonn

Simon Yates na letošním Giru, kde byl dlouho suverénní.

Oba Yatesové, kteří před pár dny oslavili 26. narozeniny, prodloužili s australským týmem smlouvy o další dva roky. A v Mitchelton-Scott s nimi dál mají velké plány v podobě nejvyšších příček celkového pořadí na Grand Tours.

„Na Vueltě bude lídr Simon a Adam tam pojede čistě jako jeho pomocník. Rádi bychom tam zabojovali o pódium. Když se podíváme na práci s našimi lídry a jejich výkony na Grand Tours za poslední dva roky, tak si myslíme, že je to reálné,“ uvedl sportovní ředitel australské stáje.

Maximem Adama je 4. místo z Tour 2016, Simon byl ve stejném roce 6. na Vueltě. „Já Vueltu původně neměl v plánu, ale po dohodě s týmem jsme program změnili. Pro mě to bude jiné v tom, že Vueltu můžu jet relativně bez stresu, protože nepojedu na celkové pořadí. A beru to tak, že do sebe dostanu další rutinní věci třítýdenního závodu,“ prohlásil Adam Yates.

adamnatdf18

„Regenerace po Tour proběhla celkem v pohodě. Dal jsem si pár dní úplně volno a pak jsem zase pomalu začal s tréninkem. Cítím se dobře,“ dodal.

Simon Yates pojede na Vueltu jako lídr Mitchelton-Scott. „Věděl jsem to dopředu, takže jsem druhou půlku sezóny ladil právě k Vueltě. Věřím, že tam přijedu ve skvělé formě. V Polsku jsem byl minulý týden den ode dne lepší, takže se moc těším,“ řekl Simon, jenž Kolem Polska skončil celkově druhý za Kwiatkowskim.

„Příprava na Vueltu byla odlišná než na Giro. Stejně jako někteří další kluci, kteří pojedou Vueltu, myslím i na mistrovství světa, které je o něco později, tak jsem zvědav, jak zareaguje moje tělo. Ale věřím, že už na Vueltě jsem schopen zajet skvělý výsledek,“ dodal Simon Yates.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.