Königova paráda. Dojel čtvrtý v další horské etapě

31. 8. 2016, 18:52

Leopold König znovu ukázal, že je závodníkem na Grand Tours. Pokud je stoprocentně zdravý, je v horách schopen bojovat s absolutní špičkou světových hvězd. V dnešní etapě s cílem na vrcholu Peňa Cabarga v rámci 11. etapy Vuelty skončil na skvělém čtvrtém místě.

ten-leo-peo

Nejsilnější byl Chris Froome, jenž vybojoval vítězství, ve stejném čase dojel do cíle lídr závodu Nairo Quintana. König jel s mírným odstupem za nimi a sahal po třetí příčce, nakonec ho těsně před páskou předjel Alejandro Valverde. V top 4 to tak bylo vyrovnané. Fotbalovou terminologií Sky-Movistar 2:2.

„Mám strašně rád Grand Tours a třítýdenní utrpení. Gratulace Chrisovi k etapě,“ napsal König na Facebook krátce po etapě. „Vyšlo nám to skvěle. Jsem rád, že jsem mohl Chrisovi pomoci a vyhráli jsme etapu,“ dodal český cyklista.

chtis pis

Teprve za ním dojeli do cíle Contador, Yaets, Chaves a další spolufavorité. Český závodník Sky zůstává průběžně šestý, protože odstupy dnes byly minimální. Na pátého Contadora však už ztrácí jen vteřinu. Dál vede Quintana o 54 vteřin před Froomem.

V etapě, která skoro celá vedla po rovině a až v závěru čekal na cyklisty 5,5 km dlouhý kopec,  byl vidět i Zdeněk Štybar, který jel v úniku 23 závodníků. Dorazili před pelotonem ještě pod cílový kopec, ale už jen s malým náskokem. Štybara dojeli favorité 4 km před cílem, z úniku nakonec nevydržel nikdo. A tak se rozehrála bitva favoritů, do níž významně promluvil i excelentní český vrchař.