King vybojoval vítězství, novým lídrem Vuelty S. Yates

2. 9. 2018, 21:48

Američan Ben King z týmu Dimension Data slavil na letošní Vueltě už druhé etapové vítězství z úniku. Do cíle 9. etapy v lyžařském středisku La Covatilla přijel s náskokem 48 sekund před Bauke Mollemou díky ataku z 11členné skupiny uprchlíků.

bigben1

Novým lídrem se stal Simon Yates (Mitchelton-Scott), který vede o pouhou vteřinu před Alejandrem Valverdem. Třetí Nairo Quintana, týmový kolega Valverdeho z Movistaru, ztrácí 14 sekund. „Nečekal jsem, že by se to mohlo stát,“ řekl Yates, který v etapě skončil 9. se ztrátou 2:49 min.

O pár vteřin než on byli lepší López, Quintana, Kelderman, Urán a Izagirre. „Jediná moje taktika byla udržet se nejlepších vrchařů. A bylo pro mě velké překvapení, že to nakonec stačilo na vedení, když jsem něco ztratil,“ uvedl britský lídr.

Roli lídra Grand Tour dobře zná z Gira, kde dlouho vedl, ale v 19. etapě ho postihla velká krize a v pořadí propadl dolů. Nakonec skončil až 21. „Nevím, jestli jsem se v tomto směru z Gira něco naučil. Dodnes pořádně nevím, proč jsem v závěru rupnul. Ale Vuelta je jiný závod a doufám, že ji zvládnu lépe,“ prozradil.

pejtss12

King stejně jako v úterý ovládl etapu s cílem na vrcholu. „Už to první etapové vítězství byl splněný sen. Dnes se mi povedlo ukázat, že to předtím nebyla náhoda, že mám formu. Ale bylo to strašně tvrdé,“ uvedl americký vítěz etapy.

Z adeptů na čelní příčky neměl svůj den Fabio Aru (UAE Team Emirates), který na Quintanu a spol. ztratil 40 vteřin. Louis Meintjes (Dimension Data) byl ještě o 12 vteřin za Aruem. Dobrý den neměl ani tým Sky - David de la Cruz přijel do cíle s Meintjesem, Michal Kwiatkowski, který v pátek spadl a ztratil, dnes nabral další minutu a v pořadí vypadl z top 10. Jan Hirt z Astany v dnešní etapě obsadil 22. místo (+3:32 min.).