SuperCycling.cz

Hirt se chystá na třetí Grand Tour. Míří na Vueltu

21. 8. 2018, 07:53

Jan Hirt pojede za pár dní třetí Grand Tour kariéry. Nechybí totiž v nominaci Astany na 73. ročník Vuelty, který startuje v sobotu prologem v Malaze.

astanavu

Hirt si premiéru na Grand Tour odbyl vloni, kdy jel Giro ještě v barvách CCC. Letos se na Giro vydal znovu, ovšem už v modrožlutém dresu Astany. A v barvách kazašského týmu ho nyní čeká druhá Grand Tour sezóny.

Astana oznámila nominaci, kde jsou kromě Hirta ještě tito závodníci: Pello Bilbao, Dario Cataldo, Omar Fraile, Miguel Ángel López, Nikita Stalnov, Davide Villella a Andrej Zeits.

Lídrem týmu bude López, který skončil třetí na Giru a i na Vueltě má ty nejvyšší ambice. Vloni tam byl osmý, vyhrál dvě etapy a obsadil druhé místo ve vrchařské soutěži.

Od Gira dlouho nezávodil, představil se až na jednorázovce Clásica San Sebastian, kterou nedokončil. Ovšem na srpnovém etapovém závodě Kolem Burgosu už ukázal formu.

migelangelllo

Vyhrál jednu etapu, v další byl druhý a celkově obsadil druhé místo za krajanem Ivanem Ramiro Sosou (Androni Giocattoli), který je ve 20 letech další vycházející hvězdičkou kolumbijské cyklistiky. „Jsem přesně tam, kde jsem chtěl být. Na Vueltu můžu odjet v klidu, protože jsem dobře připraven,“ prohlásil López po závodě.

Hirt bude na startu Vuelty jediným Čechem. Roman Kreuziger figuroval rovněž v širší nominaci, ale s týmem Mitchelton-Scott se dohodl, že směrem k mistrovství světa v Innsbrucku zvolí v rámci přípravy raději jednorázové závody GP de Plouay a dva starty v Kanadě.

stybybbt

Zdeněk Štybar jel teď oblíbený etapový závod Binck Bank Tour, kde vybojoval tři třetí místa v etapách a domů si odvezl dres pro vítěze bodovací soutěže. I on nyní absolvuje nějaké jednorázové závody (v Evropě) a v září by měl startovat s týmem Quick-Step Floors na závodě Okolo Slovenska, kde belgickou stáj uvidí fanoušci v akci hlavně kvůli zájmům jejího slovenského sponzora, firmy Janom.

Hirt bere Vueltu jako velký test kondice. Chybějí mu závodní kilometry, dlouho nezávodil kvůli problémům se sedacími partiemi. Ale teď už je v pořádku. Na rozjetí absolvoval závod Kolem Burgosu a Vueltu chtěl jet i kvůli mistrovství světa, jehož trať by mu měla extrémně vyhovovat.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.