SuperCycling.cz

Jan Hirt: Nevím, jak na tom budu, ale chci něco ukázat

25. 8. 2018, 07:45

Dva měsíce Jan Hirt pořádně netrénoval kvůli zdravotním problémům v oblasti sedacích partií. Přesto ho Astana nominovala na Vueltu, kde bude jediným Čechem. „Sice pořádně nevím, jak na tom jsem, ale věřím, že jsem si všechno špatné už vybral a něco ukážu,“ říká Honza před dnešním startem 73. ročníku.

kvuelt-hirt

Jak se po těch problémech cítíš?

Doufám, že už je všechno za mnou. Nebylo to příjemné, skoro dva měsíce jsem stál. Ale na druhou stranu bych mohl být čerstvější. Snad se postupně rozjedu a třeba ve druhé polovině něco předvedu.

Od Gira jsi jel vlastně jen San Sebastian a Kolem Burgosu.

Ta pauza byla dlouhá. Oba závody jsem jel jen na rozjetí. Burgos jsem třeba tahal od začátku etap, abych se do toho dostal. Vůbec jsem tam neměl žádné ambice.

Astana o tebe na Vueltě asi hodně stála, když tě i po té nucené pauze nominovala.

Říkali mi, že když mě to nebude nijak omezovat, pojedu. Cítil jsem tam velkou důvěru. Od začátku chtěli, abych jel. Možná si to prosadil i náš lídr López, protože je celkem pět lidí, kteří s ním jeli Giro. Kromě nás dvou ještě Zeits, Villella a Bilbao. Rád bych týmu tu důvěru splatil a něco předvedl.

navueltuhirt5

Bavili jste se, jaká by měla být tvoje role?

Vím, že můžu odstartovat s klidnou hlavou. Slíbili, že mě na začátku nechají v rámci možností trochu odfrknout, aby to gradovalo ve druhé polovině. Primární je pro tým úspěch Lópeze v celkovém pořadí. Já bych mu měl být k ruce hlavně v horách, ale myslím, že bude prostor zkusit třeba zabojovat o vítězství v etapě. Tým říkal, že budeme zkoušet etapy víc než na Giru. Ale hodně bude záležet na vývoji závodu.

Miguel Ángel López skončil na Giru třetí, pak odjel trénovat do Kolumbie. Věříš, že je schopen znovu bojovat o pódium?

Věřím mu hodně. Formu má, to už ukázal na závodě Kolem Burgosu. Když byl schopen udělat bednu na Giru, kde byl i Froome, tak tady stoprocentně. Možná může i bojovat o vítězství.

Koho považuješ za největší favority?

Je tu spousta skvělých jmen: Quintana, Urán, Porte, Yatesové, Pinot, náš lídr a další. Top lidí je tady hodně, ale takhle na papíře asi těžko můžeme říct, že by byl někdo jasný favorit na úkor ostatních. Mohlo by to být i pro lidi zajímavější.

Spousta lidí o Vueltě říká, že je ze tří Grand Tours nejklidnější. Myslíš, že bude méně stresu?

On to každý vidí trochu jinak. Před lety se říkalo, že je Vuelta tak trošku dovolená, ale dnes už se závodí všude naplno. Řada lidí ještě nemá kontrakty, jede se o smlouvy a čekám, že to bude boj.

Ve startovní listině jsi jediným Čechem a fanoušci tě budou určitě hodně sledovat. Věříš, že jim něco ukážeš?

Já bych jim i sobě nějakou tu radost moc rád udělal. Slíbit to nemůžu, ale budu se snažit. Měl jsem teď dost těžké období po psychické stránce. Giro nevyšlo podle představ, pak ty zdravotní problémy, k tomu ještě nějaké osobní trable. Bylo by super něco zajet, abych se psychicky trochu spravil. Doufám, že jsem si už letos všechno špatné vybral a otočí se to tím správným směrem.

V září bys neměl chybět na mistrovství světa v Innsbrucku, kde je trať pro vrchaře. Bereš Vueltu i jako dobrou přípravu k šampionátu.

Stoprocentně. Vím, že pokud chci na mistráku světa něco ukázat, musím Vueltu objet. Neměl jsem moc závodů a tohle mi přijde jako nejlepší řešení.

balasnajremvuellt

Hvězdy na Vueltě

Nairo Quintana, Vincenzo Nibali, Richie Porte, Simon Yates, Fabio Aru, Rigoberto Urán, Miguel Ángel López, Alejandro Valverde, Thibaut Pinot, Steven Kruijswijk, Ilnur Zakarin a další. To je jen krátký výčet největších hvězd, které se dnes v Malaze postaví na start 73. ročníku Vuelty.

Sice nejedou vítěz Gira Chris Froome ani šampión Tour Geraint Thomas, ale atraktivitě Vuelty to při výše zmíněné konkurenci nijak neubere.

Skvělé by měly být i hromadné dojezdy díky řadě elitních sprinterů. Vueltu jedou Peter Sagan, Elia Viviani, Matteo Trentin, Nacer Bouhanni, Giacomo Nizzolo, Danny van Poppel a další.

Top 5 podle Supercycling

Richie Porte

Nairo Quintana

Simon Yates

Miguel Ángel López

Rigoberto Urán

 

Oficiální web závodu, Facebook, Twitter, Instagram.

Přímé odkazy: startovní listina, přehled etap.

 

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.