SuperCycling.cz

Froome padal a ztratil, Marczynski slavil podruhé

31. 8. 2017, 21:09

Chris Froome ukázal, že na Vueltě rozhodně nemá vyhráno a i on si dokáže vybrat slabší chvilku. Ve 12. etapě, kterou vyhrál z úniku Polák Tomasz Marczynski z týmu Lotto Soudal, měl lídr Sky i celého závodu v závěru technické problémy a dvakrát spadl. 

olakosjdjlkqdjioaohishowqohiwqdkljdhdhqpoi

Nic vážného se mu nestalo, ale na skupinku favoritů, která přijela s odstupem 7:47 min. za vítězem, ztratil 20 vteřin. Na Alberta Contadora, jenž měl z adeptů na čelní příčky dnes nejlepší nohy, ještě o 22 sekund víc. V průběžném pořadí však má i po ztrátě komfortní náskok 59 vteřin na druhého Vincenza Nibaliho.

„Dvakrát mi podjelo přední kolo, ale naštěstí jsem jen trochu odřený. Ještě to dopadlo hodně dobře. Ztratil jsem dvacet vteřin, ne minutu,“ uvedl po etapě Froome, na něhož po nucené výměně kola čekali kolegové ze Sky Wout Poels a Mikel Nieve, a i díky nim se podařilo ztrátu minimalizovat. „Patří jim velký dík. Jeli fantasticky,“ vysekl jim poklonu.

Nejšťastnějším mužem etapy byl určitě polský vítěz. Vždyť na letošní Vueltě vyhrál přesně po týdnu už druhou etapu. A znovu z úniku. „Dnešek jsem si opravdu užíval, protože etapa startovala kousek od místa, kde bydlím,“ prozradil 33letý Marczynski.

„Měl jsem podél trati spoustu známých, a proto jsem měl dvojnásobnou motivaci. Už před startem jsem věděl, že půjdu do úniku. Musel jsem několikrát nastoupit, než jsem se tam dostal. Ztratil jsem dost sil, ale nakonec to všechno dopadlo nádherně,“ popsal Polák žijící ve Španělsku.

Vítězství slavil díky úspěšnému ataku z vedoucí skupiny v posledním stoupání. „Věděl jsem, že musím pošetřit co nejvíc sil na ten poslední kopec. Vyšlo to dokonale. Jel jsem si svým tempem, a když jsem slyšel, že mám minutu k dobru, věděl jsem, že to musím udržet. Asi dva kilometry před cílem jsem ale dostal špatnou informaci, že jsou pronásledovatelé za mnou jen půl minuty, tak jsem byl trochu nervózní, ale za chvíli mi řekli, že jsou za mnou 50 vteřin, tak jsem si každý metr neskutečně užíval,“ prozradil šťastný vítěz.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.