Viviani vyhrál jubilejní etapu Vuelty s číslem 1500

28. 8. 2018, 06:25

Ital Elia Viviani z Quick-Stepu se zapsal do historie Vuelty, když vyhrál její jubilejní 1500. etapu během 73leté historie. Ve spurtu porazil krajana Giacoma Nizzola (Trek-Segafredo), třetí skončil Peter Sagan (Bora-Hansgrohe).

eljavuel

Cyklisté museli během etapy dlouhé 178 km zdolat převýšení 2600 m i jedno stoupání I. kategorie, ale jeho vrchol byl už na 45. kilometru, takže bylo dost času, aby se sjel únik a ve finále došlo na hromadný spurt, protože ve druhé půlce už to bylo více z kopce a závěr po rovině.

Velký díl práce odvedl při sjíždění úniku Vivianiho tým Quick-Step Floors a italský blesk se kolegům odvděčil tím nejlepším způsobem.

Viviani zažívá nejlepší sezónu kariéry. Slavil 16. silniční vítězství sezóny. Před pár dny vyhrál EuroEyes Cyclassics v Hamburku, k tomu získal na dráhovém mistrovství Evropy zlato z týmové stíhačky a stříbro v omniu.

Pro belgickou stáj šlo o 85. vítězství na Grand Tours. „Tahle krásná sezóna pokračuje a přinesla mi další nádherné vítězství,“ řekl 29letý Viviani po své premiérové vyhrané etapě na Vueltě.

„Navíc je to moje první vítězství v etapě Grand Tour v dresu italského mistra, takže to pro mě hodně znamená. Bez týmu by nebylo možné v této těžké etapě dokázat vůbec nic. Děkuji klukům za fantastickou práci,“ přiznal italský vítěz.

„Etapa byla těžká. Bylo tam dost kopců, což je tady skoro každý den. Věděli jsme, co můžeme očekávat, byli jsme si důležité pasáže minulý týden projet. Říkali jsme si, že by to mohla být naše etapa a jsem moc rád, že to vyšlo a veškeré úsilí se vyplatilo,“ dodal Viviani.

Jan Hirt z Astany obsadil 136. místo se ztrátou 4:09 min.