SuperCycling.cz

De Gendt zkompletoval svou sbírku z Grand Tours

8. 9. 2017, 21:09

Belgičan Thomas De Gendt z týmu Lottou Soudal vyhrál ve spurtu skupiny uprchlíků 18. etapu Vuelty a zkompletoval svou sbírku vítězství na Grand Tours. K vyhraným etapám na Giru (2012) a Tour (2016) přidal i vysněný triumf na Vueltě.

regentt

„Hned od startu etapy jsem cílil na únik. Byl jsem si skoro jistý, že vydrží do cíle,“ řekl De Gendt. Na čele se vytvořila skupinka 19 závodníků s Trentinem, jenž se s Froomem přetahuje o zelený dres, i nejlepším vrchařem Villellou. Pak se k nim přidali ještě další.

Skupina se s přibývajícími kilometry nadělila. „Věděl jsem, že musíme udělat selekci, jinak jsou moje šance na vítězství téměř nulové,“ prozradil.

Před pelotonem s favority měli uprchlíci až 18 minut k dobru, nakonec přijeli do cíle s náskokem přes 12 minut. De Gendt na vrcholu posledního kopce 15 km před cílem trochu ztrácel na nejlepší z úniku, ale po spolupráci s Bobem Jungelsem se dokázal dotáhnout zpět.

O vítězství nakonec spurtovala 9členná skupina. „Vím, že nejsem zas tak pomalý ve sprintu nějaké menší skupinky, ale taky jsem tušil, že na vítězství musím předvést nejlepší sprut svého života. Trochu mě zaskočil Garcia Cortina, ale pak mírně zpomalil a já vyhrál s poměrně velkým náskokem,“ líčil De Gendt.

„Že bych tu svou sbírku z Grand Tours zkompletoval, to byl můj cíl do konce kariéry. Nevěřil jsem moc, že by se mi to povedlo na Vueltě už letos. Během prvního týdne jsem se necítil vůbec dobře a sedět mi to začalo až tento týden, i když mi to profilově skoro vůbec nevyhovuje. Můj trenér mi říkal, ať jsem trpělivý a trpělivost se vyplatila. Ale musím říct, že jsem dnes překvapil sám sebe,“ uvedl 30letý Belgičan.

V posledním stoupání to ze skupiny favoritů zkusil Alberto Contador. Vypracoval si náskok na Frooma a spol., ale nakonec byl pohlcen. „Alberto to zkouší pořád, je to bojovník,“ pochválil ho Chris Froome.

„Já se snažil ušetřit co nejvíc sil na zítřek,“ narážel na poslední klíčovou etapu s třemi těžkými kopci na posledních 40 kilometrech včetně legendární cílové stojky Angliru.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.