Contador opět útočil, životní triumf slavil Marczynski

24. 8. 2017, 22:01

Alberto Contador podruhé za sebou na Vueltě ukázal, že jeho žaludeční problémy jsou ty tam. V posledním kopci 6. etapy Alto del Garbi tvrdě zaútočil a rozerval peloton. Nejcennější vítězství kariéry nakonec z úniku, který vydržel, vybojoval Polák Tomasz Marczynski z týmu Lotto Soudal.

marcyn

V momentě, kdy Contador zaútočil, s ním se udržel jen v červeném dresu lídra jedoucí Chris Froome. Ale z vrcholu kopce to do cíle bylo ještě téměř 30 kilometrů, takže se nakonec ostatní favorité dotáhli.

Smolař van Garderen

Ne však všichni. Smolařem etapy byl průběžně druhý Tejay van Garderen z BMC. Dvakrát totiž spadl (jednou v závěru stoupání, podruhé při stíhačce) a na ostatní rivaly z boje o celkové pořadí ztratil nakonec jen 20 vteřin.

„Prostě to byl špatný den. Měl jsem dobré nohy, mám formu. Naštěstí jsem jen odřený a zranění jsou minimální. Takže bojuju dál. Doufám, že už jsem si všechno špatné vybral,“ uvedl po etapě van Garderen, jenž klesl na 4. místo.

Z početného úniku zbylo ve finále nakonec polsko-španělské trio - Marczynski, Pawel Poljanski (Bora-Hansgrohe) a Enric Mas (Quick-Step Floors). Ti se nevzdali, když je favorité sjížděli, na rozdíl třeba od Luise Leona Sáncheze, který v jednu chvíli prokaučoval svou šanci a nakonec dojel čtvrtý.

Vedoucí trojice si to nakonec rozdala o etapové vítězství a nejrychlejší byl Marczynski. Tenhle 33letý Polák je trojnásobným mistrem své země a jeho největším úspěchem bylo dosud vítězství v závodě Kolem Maroka 2015. Teď slavil první triumf na Grand Tour při svém pátém startu.

„Je to můj velký den. Tohle vítězství se nedá s ničím srovnat. A užívám si ho dvojnásobně, protože už několik let žiju ve Španělsku, takže Vuelta je v podstatě můj domácí závod,“ uvedl polský vítěz.

„Doufám, že ještě bude šance porvat se z úniku o nějaký skvělý výsledek. Hlavně myslím na etapu do Sierra Nevady, protože blízko bydlím,“ dodal Marczynski.