SuperCycling.cz

Bouhanni se probral a slavil vítězství

31. 8. 2018, 06:57

Nacer Bouhanni, kontroverzní spurtér Cofidisu, čekal na vítězství ve WorldTour skoro rok a půl. V březnu 2017 vyhrál etapu Kolem Katalánska, další prvenství přišlo až ve čtvrtek. Ve spurtu pelotonu, který rozdělil pád, ovládl 6. etapu Vuelty.

naservuel

„Byl jsem odhodlaný po tom všem, co se stalo včera. Naštvaly mě falešné informace, které se dostaly ven,“ uvedl Bouhanni, jenž dostal po 5. etapě penalizaci za nedovolenou podporu během závodu a skončil úplně poslední.

Španělská média totiž přinesla zprávu, že se po etapě pohádal se sportovním ředitelem Cofidisu kvůli zmíněné penalizaci a při hádce ho měl udeřit.

„Byla to jen jedna velká lež. Moc jsem chtěl vyhrát, měl jsem velkou motivaci,“ řekl Bouhanni, jenž vyhrál na Vueltě dvě etapy už v roce 2014. „Teď jsem to dokázal znovu. Navíc v těžké etapě se silným bočním větrem. Takže si toho moc vážím,“ dodal francouzský vítěz.

V etapě se ukázal Richie Porte. Hned na začátku pohřbil naděje na celkové pořadí a říkal, že jeho jediným cílem je vítězství v nějaké etapě. Ve čtvrtek se trochu nečekaně objevil v úniku s dalšími dvěma závodníky, ale jejich naděje pohasly 30 km před cílem.

Čekal se hromadný spurt, ale hromadný pád a silný boční vítr 25 km před cílem peloton rozdělily. Z adeptů na celkové pořadí na to doplatili třeba Pinot a Kelderman, kteří přijeli v další početné skupině se ztrátou 1:44 min.

V závěru etapy měl na čele početní převahu Quick-Step, ale závodníci belgické stáje to nedokázali prodat. Elia Viviani zůstal zavřený a dokázal z toho vytěžit jen třetí místo.

Jan Hirt přijel do cíle v jedné z dalších skupin se ztrátou přes pět a půl minuty na vítěze. Dres lídra udržel Francouz Rudy Molard.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.