Aru ukázal favoritům záda, Froome trochu ztratil

28. 8. 2015, 21:53

Fabio Aru zvládl z největších favoritů nejlépe první skutečně těžký horský dojezd letošní Vuelty. Po 18kilometrovém stoupání přijel do cíle na třetím místě za dvojicí borců z úniku s náskokem 7 vteřin na skupinku, kde byli např. Alejandro Valverde, Nairo Quintana, Rafal Majka, Nicolas Roche, Joaquim Rodríguez a také Esteban Chaves, který udržel červený dres lídra.

Nizozemský etapový vítěz Bert Jan Lindeman.

Hned v prvním těžkém testu ztratili dva z favoritů na celkové pořadí: Chris Froome (Sky) i Tejay van Garderen (BMC). Froome přijel za Aruem o 34 vteřin, van Garderen nabral skoro minutové manko.

Na Vueltě letos slavil poprvé úspěch únik. V něm byli Carlos Quintero (Colombia), Amets Txurruka (Caja Rural), Ilja Koševoj (Lampre-Merida), Bert Jan Lindeman (LottoNL-Jumbo) a Antoine Cousin (Europcar). Orica, která veze dres lídra, únik sjíždět nechtěla, a tak peloton dopřál uprchlíkům náskok přes 13 minut.

froome v cili 7 vu

Chris Froome projíždí cílem 7. etapy.

V závěru se sice začal hodně zmenšovat, přesto se z vítězství radoval jeden z uprchlíků. Nejvíce sil měl 26letý Nizozemec Lindeman, který vybojoval životní vítězství. O pár vteřin za ním dorazil Koševoj, pak už cílem na Alto de Capileira projel třetí Aru.

Ital z Astany ze skupiny favoritů atakoval 700 metrů před cílem. „Je to pro mě naprosto nečekané. Skončit v takové etapě před všemi těmi hvězdami. I tyhle situace cyklistika přináší. Pokaždé nemusejí vyhrávat ti nejlepší,“ přiznal šťastný nizozemský vítěz.

esteban ledaer 8

Na vrcholu blaha byl i Chaves. Dnes jsme tuto vycházející hvězdu kolumbijské cyklistiky představili v obsáhlém profilu a mladý lídr Oriky dokázal v těžké etapě udržet červený dres. „Bylo to moc těžké, posledních 50 minut jsme jeli jen do kopce. Ale i díky týmu jsem to zvládl. Vézt červený dres je obrovská odpovědnost a těší mě, že jsem ho neztratil,“ přiznal Chaves.