SuperCycling.cz

Contador už vede, Quintana letěl přes řídítka

2. 9. 2014, 19:47

Alberto Contador je novým lídrem Vuelty. Červený dres získal po dnešní časovce, v níž skončil čtvrtý. Vyhrál podle očekávání T. Martin před Uránem, třetí byl Cancellara. Pohromou skončila jízda proti chronometru pro dosavadního lídra Naira Quintanu.

Vysmátý El Pistolero.

Vysmátý El Pistolero.

Kolumbijec z Movistaru měl totiž ve sjezdu problém s tretrou, najel příliš rychle do pravotočivé zatáčky a nevybral ji. Vjel až ke svodidlu mimo asfalt a letěl přes řídítka. Naštěstí ne dolů ze srázu, ale na silnici.

„Před zatáčkou jsem si utahoval tretru, ale to na pád nemělo žádný vliv. Problém byl v tom, že moje kolo pořádně nebrzdilo. Šel jsem na brzdy včas, ale nešlo to ubrzdit. Proto jsem spadl. Naštěstí to ještě dopadlo relativně dobře, mohlo to být daleko horší,“ řekl Quintana.

quintana na zemi vuelta 10

Nairo Quintana leží na zemi po pádu.

Chvíli ležel na zemi, bleskově u něj byl doktor. Po nějaké době se zvedl, nasedl na kolo a pokračoval do cíle. Byl však potlučený, sedřený a nakonec skončil až 82. se ztrátou 4:07. Průběžně mu patří 11. místo, na Contadora teď ztrácí 3:25 min.

„Cítím bolest v levém kotníku, mám několik odřenin, ale doufám, že to není nic vážného. I tohle prostě k cyklistice někdy patří,“ prohlásil Quintana. „Ztratil jsem dost, ale budu pomáhat Alejandrovi, abychom měli někoho na pódiu,“ dodal Kolumbijec.

tony vite casovky vuelta

Vítěz časovky Tony Martin na svém duhovém speciálu.

Z pohledu bojů v celkovém pořadí byl dnes vítězem Contador. Den před časovkou poprvé prohlásil, že se Vueltu pokusí vyhrát a dnešek mu sedl náramně. Skončil čtvrtý a kromě Urána, který se díky druhému místu vyhoupl z deváté příčky na třetí, najel na všechny rivaly. Quintanu zbrzdil pád a lídr formace Sky Froome neměl nejlepší den. Byl až desátý, na Contadora ztratil skoro minutu.

„Čekal jsem lepší výsledek. Asi jsem přepálil začátek. Když jsem vyjel na kopec, cítil jsem, že nemám tolik sil a ve zbytku časovky jsem za to tempo na začátku platil. Nešlo to líp,“ řekl Chris Froome. „Ztrácím teď něco přes minutu, ale ještě je před námi hodně těžkých dní. Budu bojovat až do konce,“ dodal britský cyklista.

contador casovka vuelta 10

Alberto Contador při časovce.

Contador měl z výkonu hodně dobré pocity. „Možná i proto, že jsem nebyl pod žádným tlakem. Mohl jsem jen překvapit. Tušil jsem, že favoritem bude Froome a říkal jsem si, že kdybych já zajel skvěle, pojedeme vyrovnaně. Ani ve snu by mě nenapadlo, že ho porazím,“ uvedl Španěl z Tinkoff-Saxo.

Dál ale nechce dělat nějaké prognózy. „Je hezké, že vedu, ale do cíle je ještě dlouhá cesta. Uvidíme den ode dne. Pokud vyhraju, bude to skvělé. Zatím jsem maximálně spokojen s tím, co tady předvádím,“ dodal.

 

 

Pád Naira Quintany:

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.