SuperCycling.cz

Z Etixxu je AWT-GreenWay. Získal i bráchu Bouhanniho

12. 11. 2014, 15:31

Stávající kontinentální tým Etixx mění název. V příští sezóně bude fungovat jako AWT-GreenWay a do sezóny vstoupí ve stejné divizi, ale s téměř novou sestavou. Ze stávajícího týmu zůstali jen Francouz Alexis Guerin a Španěl Alvaro Cuadros

Francouz Alexis Guerin je jedním ze dvou závodníků, kteří v Etixxu už letos působili. Příští rok by měl být opět jedním z tahounů.

Francouz Alexis Guerin je jedním ze dvou závodníků, kteří v Etixxu už letos působili. Příští rok by měl být opět jedním z tahounů.

Přišlo deset nových závodníků včetně Ryaneho Bouhanniho, mladšího bratra fenomenálního francouzského sprintera Nacera, nové posily Cofidisu. „Byl čtvrtý v juniorském žebříčku, vyhrál národní pohár a na Závodu míru juniorů skončil celkově druhý. Je to velký talent a jsme rádi, že se nám ho podařilo získat,“ oznámil manažer stáje Petr Kováč.

Novým lídrem by měl být mj. zkušený Jakub Novák (23), jenž poslední dva roky působil v týmu nadějí BMC. „Pořád patří do špičky a už má dostatek zkušeností ze zahraničních týmů. Potřebujeme k mladým závodníkům zkušenost a znalost velkých závodů, což Jakub naprosto splňuje. Je to cyklista, který před sebou má budoucnost v profipelotonu,“ řekl Kováč.

etixx tiskovka za stolem

Vedení AWT-GreenWay: zleva Pavel Padrnos, Petr Kováč, Martin Riška a René Andrle.

Dalšími českými závodníky budou Michal Schlegel z Favoritu Brno (letošní vicemistr republiky v časovce U23, 4. na Tour Bohemia), Roman Lehký z KC Kooperativa SG Jablonec (juniorský mistr republiky v časovce, účastník MS v Ponferradě) a mladý talentovaný vrchař Matěj Bechyně, jenž letos působil v belgickém týmu Tieltse Renners.

Ze zahraničních závodníků přišli dva Němci z farmy Giant-Shimano: Jan Brockhoff a Maximilian Schachmann. Druhý jmenovaný je výborným časovkářem, letos byl na MS U23 pátý i přes pád v úvodu! Doplní je velký talent španělské cyklistiky Ivan Garcia, specialista na jednorázovky, který přichází na doporučení několika bývalých skvělých španělských profesionálů, mj. Carlose Barreda a Checu Rubiery.

Českým fanouškům bude dobře známou další novou akvizicí Polák Przemyslaw Kasperkiewicz, který přichází z Bauknechtu Author. Je to letošní vicemistr Polska v časovce U23, na Závodu míru U23 vyhrál jednu etapu.  A poslední zahraniční posilou je slovenský rychlík Erik Baška. V roce 2014 vyhrál tři UCI závody. Jedná se o výtečného sprintera, na něhož bude stáj AWT-GreenWay spoléhat v hromadných dojezdech.

kasper

Przemyslaw Kasperkiewicz takhle slavil vítězství v etapě na ZM U23.

Posledně jmenovaný přichází i díky spojení se slovenským obchodním partnerem. Vedle dopravní a logistické firmy AWT, kterou vlastní Zdeněk Bakala, je novým hlavním sponzorem slovenská firma Greenway. Mezi nové partnery patří i český výrobce cyklistického oblečení, firma Kalas.

„Za dva roky fungování Etixxu vstoupilo z devatenácti lidí devět do profipelotonu. Tři do Omegy ve WorldTour, našeho partnerského týmu, a šest do pro-kontinentálních týmů. Myslím, že je to dobrá vizitka,“ prohlásil na tiskové konferenci Petr Kováč. Tím posledním, kdo z Etixxu zamířil výš, je Jan Hirt, jenž má dnes podepsat kontrakt do CCC Polsat.

„Pro příští sezónu jsme vyměnili skoro celý tým, hodně jsme omladili a těší nás, že většina z těch lidí by u nás měla zůstat dva roky,“ oznámil jeden ze sportovních ředitelů týmu René Andrle, který v Etixxu pracuje od jeho vzniku.

etixx dres 1

Návrh dresu na sezónu 2015. Ještě přibudou jména dalších partnerů..

Spolu s ním tvořil dosud úspěšný tandem další bývalý profesionál Pavel Padrnos a teď se k nim v pozici nového sportovního ředitele přidá i Slovák Martin Riška, jenž několik let závodil v tehdejším českém týmu PSK Whirlpool, dnešním Bauknechtu Author. „K Renému a Pavlovi přichází další bývalý zkušený závodník, což je velké plus. Pro mladé kluky jsou jejich rady hodně cenné a celý tým z toho těží,“ řekl Kováč.

Co se týče programu na rok 2015, zůstanou stěžejními jarními starty Normandie, Bretaň, Ardény. „Kalendář se nám podařilo doplnit o několik kvalitních jednorázovek v Itálii, což je velká zásluha Pavla Padrnose a jeho kontaktů tam. Pro tým to bude určitě přínos,“ dodal Andrle.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

  • Honza
    13. 11. 2014, 10:36 (před 6 roky)

    Vypadá to hodně dobře a na rozhovor s Kubou Novákem se můžete těšit v příštím týdnu!

  • romanoff
    12. 11. 2014, 15:58 (před 6 roky)

    Z českého pohledu určitě výborná zpráva ohledně složení týmu. Jsem zejména rád, že do týmu přestupuje Jakub Novák, protože to je talent jako hrom a moc mu držím palce. Stejně tak jsem i moc rád, že se Hirtovi podařilo podepsat k Polákům. Bomba, gratuluji