SuperCycling.cz

WorldTour bude mít nadále 18 týmů

10. 11. 2016, 06:18

V nejvyšším seskupení týmové hierarchie WorldTour bude i v roce 2017 osmnáct stájí. Místo týmů Tinkoff a IAM, které zmizí z cyklistické mapy, přibudou Bora-Hansgrohe s Leopoldem Königem, Janem Bártou a v neposlední řadě Peterem Saganem, plus Bahrain-Merida, jehož barvy bude hájit i Čech Ondřej Cink.

Tým Dimension Data s Markem Cavendishem z WorldTour nezmizí.

Tým Dimension Data s Markem Cavendishem z WorldTour nezmizí.

Původně se spekulovalo, že Mezinárodní cyklistická unie (UCI) dá licenci jen sedmnácti týmům, nakonec jich ve středu Rada profesionální cyklistiky (PCC) v Ženevě udělila osmnáct.

Mezi elitou tak zůstane i jihoafrická formace Dimension Data s britskou hvězdou Markem Cavendishem, o níž se spekulovalo, že z WorldTour vypadne, protože během sezóny získala nejméně bodů.

Zřejmě k tomu pomohl i fakt, že firma Dimension Data nyní sponzoruje částkou 2 milióny eur organizátora Tour de France, společnost ASO. „Hodně bláznivý den z pohledu zpráv ve světě, co? Tady je jedna usedlejší: WorldTour bude mít v roce 2017 osmnáct týmů,“ napsal s mrkacím smajlíkem tým Dimension Data na své facebookové stránce.

Nové závody

UCI rovněž oznámila seznam WorldTour závodů na sezónu 2017, jejichž počet se zvýšil z 27 na 37. Novými podniky nejvyšší kategorie jsou etapové závody: Kolem Kalifornie, Kolem Kataru, Abu Dhabi Tour, Kolem Turecka a jednorázovky Dwars door Vlaanderen, Omloop Het Nieuwsblad, Cadel Evans Great Ocean Road Race, Prudential RideLondon, Eschborn-Frankfurt a Strade Bianche

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.